понеділок, 20 листопада, 2017, 1:02 Суспільство
В Україні запровадили практику викрадення людей, замасковану під «примусове повернення», – Захаров

Під час депортації з України громадян Грузії було порушено процедуру, яка прописана в «Інструкції про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства».

Про це написав у Facebook керівник адвокатського центру Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров.

«Але й сама інструкція не відповідає законодавству, міжнародним угодам України і Конституції і має бути негайно змінена. Супровід не може бути насильницьким, інакше порушується право на свободу та особисту недоторканність, на справедливий суд тощо», – написав він.

За словами правозахисника, «можна скільки завгодно заявляти, що все було в межах закону, але який сенс на чорне говорити біле».

«Були порушені, як мінімум, ст. 29 Конституції України (кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність), ст. 5 Європейської конвенції з прав людини (право на свободу та особисту недоторканність), а також дії правоохоронців мали ознаки злочину, передбаченого ст. 146 «незаконне позбавлення волі або викрадення людини» (думаю, ч. 3 – чим СБУ, ДМСУ, ДПСУ і Нацгвардія не організована група?)», – заявив Захаров.

Він зазначив, що «абсолютно аналогічні злочини були скоєні проти Амінат Бабаєвої 12 вересня 2016 року і Володимира Єгорова 5 липня 2017 року.

«Тобто ми маємо практику викрадення людей, замасковану під «примусове повернення», – уважає правозахисник.

На його думку, «рішення явно прийняте нагорі і має політичний мотив».

Захаров також звернув увагу на «закони моралі і кодекс честі».

«Я такого сорому за свою державу не відчував із часів Януковича. Грузинські добровольці пліч-о-пліч з нашими врятували країну в перші місяці війни за незалежність, ризикували життям, їх друзі загинули. І так до них ставитися?! Це просто ганьба», – заявив він.

Водночас правозахисник наголосив, що не є прихильником колишнього президента Грузії, лідера «Руху нових сил» Михайла Саакашвілі, чиї знайомі були депортовані.

«Уважаю більшість його дій шкідливими і маргінальними. До того ж, не люблю розганяти «зраду», хоча і постійно стикаюся з порушеннями прав людини, але це в основному системні рудименти радянських практик або «ефект виконавця», – написав він.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 12:55:03