понеділок, 20 листопада, 2017, 15:05 Київ
В галереї «Лавра» у Києві пройде мистецька акція Зінаїди Ліхачевої
<nbsp;>

З 25 листопада до 2 грудня в галереї мистецтв «Лавра» у Києві Зінаїда Ліхачева проведе Мистецьку акцію. Художниця вперше представить в одному просторі свої знакові роботи, створені впродовж останніх семи років й об’єднані в єдину експозицію ключовими темами її досліджень української народної культури.

Про це повідомляють організатори.

У галереї «Лавра» будуть представлені інсталяції, об’єкти, аксесуари, текстиль та інші роботи, виконані в різних медіа. В окремому залі будуть представлені відео, створені Зінаїдою, зокрема з проектів «Mute», «Трансформація», «Чорне намисто», «Осінь така мила» та інших.

<nbsp;>

Під час Мистецької акції художниця запропонує відвідувачам виставки забрати з галереї будь-який предмет мистецтва, що сподобався, залишивши на його місці письмове повідомлення художниці, яке в свою чергу стане частиною експозиції.

Практика безоплатної роздачі Зінаїдою своїх робіт підіймає питання, що стосуються процесу творення й результатів творчості, а також переглядає саму ідею необхідності музеєфікації. Своєю акцією художниця наголошує, що мистецтво, будучи одним з ефективних засобів безпосередньої комунікації з глядачем, сьогодні повинно бути більш відкритим і соціально спрямованим.

<nbsp;>

«Використовуючи художні методи, я завжди хотіла нагадувати й розповідати про традиції нашого народу, «перекладаючи» витоки нашої ідентичності на мову й форму сучасного мистецтва. А ця акція, наче певний маніфест, підбиває підсумок у важливому й довгому процесі моїх досліджень, водночас даючи змогу кожній роботі з виставки стати частиною чийогось особистого простору», – додає художниця.

Завершенням акції повинно стати абсолютне звільнення простору від робіт художниці, які замінять виключно відгуки глядачів, нових власників робіт, представлені на художніх полотнах.

<nbsp;>

«Мені подобається, що Зінаїда завжди йде в ногу з часом. Її роботи свіжі, самобутні й дуже щирі. Ось і зараз художниця відмовляється від ідеї консервувати, зберігати предмети мистецтва і акцентує увагу глядача на сенсах, які закладені в кожному її творі. Думаю, що майбутнє мистецтва якраз в цьому – в безпосередній комунікації з глядачем «, – каже директор галереї «Лавра» Тетяна Миронова.

Довідка.

Мистецька акція Зінаїди триватиме з 25 листопада по 2 грудня в галереї «Лавра» (вул. Лаврська, 1, Київ).

Години роботи: з 12:00 до 19:00.

Вхід вільний.

Закритий показ для представників ЗМІ відбудеться з 13:30 до 14:30 у пятницю, 24 листопада. Попередня акредитація обовязкова!

Контактна особа: Рудник Наталія.

Тел.: +38096-706-72-09. E-mail: info@zinaida.studio.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 06:59:21