понеділок, 20 листопада, 2017, 17:57 Світ
У Польщі почали слідство щодо підбурювання до ненависті на марші націоналістів
Фото: theatlantic.com/Agencja Gazeta/Adam Stepien/REUTERS
Фото: theatlantic.com/Agencja Gazeta/Adam Stepien/REUTERS

Варшавська прокуратура розпочала слідство у справі публічної пропаганди фашизму чи підбурювання до ненависті під час маршу незалежності 11 листопада.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Йдеться про слідство стосовно осіб, які 11 листопада під час маршу незалежності вигукували расистські гасла, або були помічені з плакатами з написами на кшталт «Європа біла або безлюдна» чи «Чиста кров».

Публічну пропаганда фашизму чи іншого тоталітарного устрою, розпалювання ненависті на національному, етнічному, расовому ґрунті у Польщі загрожує штраф або позбавлення волі на строк до двох років.

Поліція і прокуратура продовжують збирати дані у справі. Слідчі пояснюють, що наразі жодних звинувачень у справі не висунуто.

Як відомо, 11 листопада, під гаслом «Ми хочемо Бога», вулицями Варшави пройшов марш Незалежності. За оцінками поліції, у ньому взяли участь близько 60 000 осіб.

Учасники маршу вийшли на вулицю з різними радикальними гаслами: «Біла Європа», «Європа лише для білих», було також нацистське вітання «Зіг хайль», «Ку-Клукс-Клан» та інші.

На марш націоналістів вийшли також люди із банером, на якому було написано «Пам’ятаємо про Львів та Вільнюс».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 05:13:04