понеділок, 20 листопада, 2017, 9:23 Світ
У Німеччині провалилися переговори про формування правлячої коаліції
Канцлер Німеччини Ангела Меркель. Фото: ZIK/EPA-EFE/CARSTEN KOALL
Канцлер Німеччини Ангела Меркель. Фото: ZIK/EPA-EFE/CARSTEN KOALL

У Німеччині провалилися переговори щодо формування правлячої коаліції після того, як їх залишила Вільна демократична партія.

Переговори тривали чотири тижні, їх учасникам не вдалося досягти домовленостей з низки ключових питань, зокрема, щодо теми міграції та захисту навколишнього середовища, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Канцлер Ангела Меркель заявила, що в понеділок вранці поінформує президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра про стан справ, а також від імені ХДС і ХСС пообіцяла «в цей важкий час нести відповідальність за країну».

Меркель могла би залучити до коаліції соціал-демократів, які після виборів перейшли в опозицію, однак заступник голови партії Ральф Штегнер заявив, що Соціал-демократична партія Німеччини не готова до входження в уряд.

За словами Штегнер, він не може собі уявити ситуацію, за якої партія змінить своє рішення.

Він також наголосив, що не бачить майбутнього для канцлера Ангели Меркель.

«Вона зазнала остаточного провалу», – заявив Штегнер.

У коаліційних переговорах в Німеччині брали участь Блок ХДС/ХСС на чолі з Ангелою Меркель, Вільна демократична партія та Партія «зелених».

За підсумками виборів, що пройшли 24 вересня, блок ХДС/ХСС отримав у парламенті Німеччини 246 місць, набравши 32,9%, Соціал-демократична партії Німеччини (СДПН) – 153 мандата з 20,5%, право-популістська Альтернатива для Німеччини (АдН) отримала 94 місця з 12,6%, Вільна демократична партія (ВДП) – 80 мандатів з 10,7%, «Ліві» отримали 69 місць з 9,2%, «Зелені» набрали 8,9% голосів і 67 місць.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 00:53:37