Новини » Світ 20 листопада, 2017, 21:50
У Молдові готують особливий статус для невизнаного Придністров’я

У найближчому майбутньому буде представлений проект особливого статусу Придністров’я у складі цілісної Молдови, заявив прем’єр-міністр країни Павло Філіп.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зараз відповідний документ вже підготовлений, тривають консультації з громадянським суспільством.

Він додав, що у врегулюванні придністровського конфлікту важливо не зупинятися і вдаватися як до технічних, так і політичним методам.

На практиці Кишинів уже реалізував проект спільного контролю на українсько-молдовському кордоні. Йдеться про прикордонний перехід Кучурган-Первомайськ, проти чого виступає категорично проти Придністров’я.

«Цей досвід пошириться і на інші прикордонні пункти молдавсько-українського кордону, включаючи її придністровську ділянку», – сказав прем’єр Молдови.

Нагадаємо, 23 серпня парламент Молдови прийняв декларацію про виведення російських військ з Придністров’я. Президент же країни Ігор Додон назвав рішення парламенту провокацією і засудив його.

Спікер парламенту Молдови Андріан Канду підтвердив, що Кишинів попросив ООН включити до порядку денного 72-ї сесії Генеральної асамблеї, яка відбудеться на початку вересня, питання про виведення російських військ зі своїх територій.

У свою чергу Додон назвав цю ініціативу парламенту «порожнім піар-ходом».

Росія відмовилася від пропозиції Молдови обговорити на засіданні Генасамблеї ООН у вересні виведення російських військ з території Придністров’я.

Довідка

Конфлікт навколо Придністров’я почався в 1989 році і посилився з набуттям Молдовою незалежності в 1991-му. У першій половині 1992 року, між молдовськими силовиками і придністровськими силами велися активні бойові дії.

17 вересня 2006 року в Придністров’ї відбувся так званий «референдум», коли переважна більшість півмільйонної території підтримала інтеграцію з РФ.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 23:13 :00