понеділок, 20 листопада, 2017, 18:30 Політика
Соломатіна: Я відкрила «двері» закритого департаменту

Коли я прийшла на посаду, а це була середина червня, у шафі було більше 10 тисяч нерозписаних документів з травня. Тому я й звернулася до керівництва, мовляв щось тут відбувається не так.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявила голова департаменту фінансового контролю Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Ганна Соломатіна.

«Чому я звернулася до суспільства, до громадськості та до НАБУ? Бо коли прийшла на посаду, а це була середина червня, у шафі департаменту було більше 10 тисяч нерозписаних документів з травня. Тому я звернулася до керівництва, мовляв щось тут відбувається не так», – розповіла гостя програми.

Водночас Ганна Соломатіна пояснила, чому у департаменті фінансового контролю НАЗК було стільки неопрацьованих документів: «Було дуже багато звернень від громадських організацій на те, що у тих, чи інших посадовців громадськість знайшла певні проблеми. Вони зверталися і згідно нашого порядку протягом двох тижнів ми мали перевірити, чи дійсно співпадають ті дані. Пізніше на засідання НАЗК потрібно було виносити питання, чи починати перевірки, чи ні», – каже Соломатіна.

Разом з тим чиновниця зауважила, що в апараті НАЗК фізично не вистачало людей, аби опрацювати усі дані та усі звернення від громадян.

«Можете собі уявити, скільки є бажаючих поскаржитися на посадовців. Але, коли я прийшла, у департаменті було 36 працівників, на сьогодні – 42. Фізично це неможливо було зробити. Бо на день до департаменту надходить приблизно 10-20 звернень про те, що потрібно зробити перевірки.

І тому, коли я відчула, що щось відбувається не те у департаменті, коли були тисячі неопрацьованих документів, я звернулася до керівництва, аби провести перевірку, щоб розібратися, що було до мене», – заявила голова департаменту фінансового контролю НАЗК.

Ганна Соломатіна додала, що коли вона прийшла працювати у департамент фінансового контролю НАЗК, «двері» департаменту були закриті, але вона їх відчинила і дала змогу громадським діячам спостерігати, як працює департамент.

Як відомо, керівник департаменту фінансового контролю Національного агентства з запобігання корупції Ганна Соломатіна звинуватила голову НАЗК Наталію Корчак у фальсифікаціях перевірок електронних декларацій та зловживанні становищем.

Також вона заявила, що «куратор НАЗК» в Адміністрації президента намагався встановити контроль над рішеннями агентства, а коли Соломатіна відмовилася – Корчак фактично підпорядкувала її департамент лояльній до себе людині. Через це Соломатіна написала заяву про звільнення.

В АП заперечують інформацію, публічно озвучену й передану в антикорупційні органи Соломатіною. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 06:47:38