понеділок, 20 листопада, 2017, 22:40 Світ
Ромпей: Членство в ЄС убезпечить Західні Балкани від нової війни

Повноправне членство усіх країн Західних Балкан у Євросоюзі дасть змогу убезпечити регіон від нової війни.

Таку думку під час перебування у Канаді висловив колишній голова Європейської Ради Германн ван Ромпей, – повідомляє Укрінформ.

«Якщо кожна держава колишньої Югославії стане членом ЄС, то нової війни не буде», – сказав Ромпей.

За його словами, мешканці Західних Балкан чудово це усвідомлюють. «Там нещодавно була війна із десятками тисяч жертв. Тож населення Західних Балкан прекрасно розуміє: якщо вони не належать до європейської родини – громадянська війна рано чи пізно розпочнеться», – зазначив політик.

Водночас він визнав, що не всі держави регіону однаково активно залучені до процесу зближення із ЄС. «Ще є відкриті рани, як, наприклад, у Боснії та Герцеговині», – зауважив Ромпей.

Він підкреслив, що ЄС зосереджений не лише на добробуті своїх членів, а й на стабільності Європи загалом. «У плані розширення членства Західні Балкани є ключовим питанням», – підсумував колишній голова Європейської Ради.

Як відомо, 1 липня 2013 року повноправним членом ЄС стала Хорватія. Ще одна балканська країна – Словенія, є членом ЄС із 2004 року. Офіційними кандидатами на членство є також Сербія і Чорногорія.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 07:04:46