понеділок, 20 листопада, 2017, 2:48 Суспільство
На Житомирщині вшанували Героїв ІІ Зимового походу

Кілька сотень людей з’їхалися 19 листопада у село Базар на Житомирщині на роковини трагедії – розстрілу більшовиками 359 воїнів УНР 21 листопада 1921 року.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

На мітинг зібрались кілька сотень людей

Політв’язень Василь Овсієнко розповідає про перешкоди, які створювала місцева влада та правоохоронці у 1990 році, коли він з однодумцями вирішив узятися за відновлення цих могил.

Учасники мітингу пам'яті

«Після 14 років ув’язнення, коли я повернувся на Батьківщину, і ми створили Житомирську обласну організацію Української Гельсінської спілки, а потім Республіканської партії, то ми собі поставили одним із перших завдань – відновлення цих могил. Сільська рада не заперечувала проти того, щоб відновити могили, поставити хрести, освятити їх належно і провести панахиду. Це було в 1990 році. Але за три дні до призначеної дати прийшла телеграма до Києва, а також до газети «Вечірній Київ», що сільська рада не згодна, не бажає брати участь у відновленні цих могил. Були гасла: «Не допустимо націоналізму!», «Геть петлюрівців!» і тому подібні. Начальник міліції не захотів зо мною розмовляти і дав розпорядження вигнати нас із села. Ми подали до суду, але ніхто нічого не розслідував», – ділиться спогадами чоловік.

Меморіальний комплекс біля братської могили встановили коштом українців Великої Британії у 2000 році, хоча вшановували пам’ять полеглих на цьому місці героїв навіть у роки Другої світової війни. Багато з тих, хто прийшов тоді, заплатили за це власним життям.

Улітку влада Житомирщини вирішила привести до ладу меморіал Героям Базару. На реставрацію у липні виділили 1 мільйон 200 тисяч гривень. Роботи розпочали у жовтні. Поспішали, щоби встигнути до роковин трагедії.

За словами голови Житомирської ОДА Ігоря Гундича, більшу частину зробити встигли. Зокрема, укріпили хрести, поклали нову плитку та бордюри, а також влаштували штучне покриття на курганах.

«Давно я тут не був, але коли приїхав сюди у травні, то мене відверто здивував стан цього меморіального комплексу. Я думав, чому ми, українці, так ставимося до культурної спадщини, до своїх предків, які віддали життя за волю і незалежність України. Ми ухвалили рішення виділити кошти з обласного бюджету, щоб відновити меморіал», – зазначив голова Житомирської ОДА.

За його словами, влада області також збирається регулярно виділяти кошти на утримання цього місця у належному стані, а контролювати це мають місцеві чиновники.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 12:22:52