понеділок, 20 листопада, 2017, 15:52 Політика
На НАБУ чиниться шалений тиск, – Бочкала
Національне антикорупційне бюро України. Фото: НАБУ
Національне антикорупційне бюро України. Фото: НАБУ

Сили детективів НАБУ і адвокатів топ-корупціонерів є непропорційними. Тому жодна справа не отримала вироку.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив журналіст Роман Бочкала.

«Справу до суду передає не НАБУ, а Антикорупційна прокуратура. Як член Ради громадського контролю Антикорупційного бюро, я можу з впевненістю сказати, що існують певні дуже дискомфортні моменти. Іноді погляди слідчого і прокурора дуже відрізняються», – розповідає гість програми.

Перший, вважаючи, що доказова база є вичерпною, передає її прокуратурі. Проте там відмовляють підписати документ, бо не бачать доведений склад злочину, пояснює журналіст.

«Давайте згадаємо справу рюкзаків Авакова. НАБУ ще у березні було готове передавати справу. Але чомусь вона пролежала в шухляді Антикорупційної прокуратури аж дев’ять місяців. Гадаю, тут не обійшлось без маніпуляцій», – додає експерт.

Гість програми наголошує на тому, що Антикорупційному бюро нелегко протистояти сильним адвокатам корупціонерів.

«Я згоден з тим, що жодна гучна справа не увінчалася вироком. Детективи дуже стараються, відповідально ставляться до своєї роботи. Проте все дуже складно. Уявіть, який шалений тиск йде на НАБУ, які дорогі адвокати стоять за умовними «Розенблатами». Співвідношення детективів і адвокатів є непропорційним. Буває так, що ці останні знаходять якісь вузькі процесуальні чи технічні місця, через які можуть оправдати свого клієнта. На таких моментах, як правило, справи розвалюються», – зазначає Бочкала. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 12:20:07