live
Новини » Економіка 243

Гопко: Україна другий рік не використовує €400 млн кредиту для аграрної галузі

Фото: Марієнко Андрій/УНІАН
загрузка...
загрузка...

Комітет Верховної Ради у закордонних справах просить Міністерство фінансів пояснити, чому Україна, маючи гостру потребу в коштах, не використовує 400 мільйонів євро кредиту, наданого для аграрної галузі.

Про це йдеться у зверненні, підписаному головою комітету у закордонних справах Ганною Гопко, – повідомляє прес-служба комітету.

Фінансова угода в рамках проекту «Основний кредит для аграрної галузі Україна» підписана між Україною та Європейським інвестиційним банком у 2015 і ратифікована в 2016 році. Згідно з угодою, кредит у розмірі €400 млн має піти на фінансування проектів для зернових і олійних культур, рибного господарства та аквакультури. При цьому гроші мають отримати малі та середні підприємства агропромислового комплексу.

Хоча гроші європейська сторона давно виділила, вони, за інформацією МіАПК, досі не використовуються, бо українські відомства, насамперед Мінфін, не виконали передбачених угодою процедур, – відзначає голова комітету.

«Комітет у рамках виконання парламентом контрольних функцій просить міністерство фінансів поінформувати про поточний стан справ із реалізацією угоди, про причини із затриманням початку її фактичної реалізації, а також повідомити про вжиті заходи з метою виходу із ситуації, що склалася», – говориться у зверненні.

Як відомо, західні партнери та вітчизняні експерти неодноразово наголошували на тому, що, звертаючись по нові кредити, Україна повільно і не повністю використовує вже надані позики.

Loading...
Loading...
Loading...