понеділок, 20 листопада, 2017, 14:14 Суспільство
«Добрий ZIK» допоміг волонтерці, яка врятувала від смерті понад 130 тварин

Волонтерка Олександра Левицька із села Бродки, що на Львівщині, є прикладом навіть для американських та європейських колег. Разом із чоловіком вони рятують безпритульних тварин або ж тих, кого господарі були готові вбити. Їхня ферма-притулок налічує понад 130 тварин і дуже потребує матеріальної допомоги.

Про це йдеться в програмі «Добрий ZIK» (щонеділі о 21:00 на телеканалі ZIK).

Олександра – любляча дружина, турботлива мама для своєї чотиримісячної донечки і для усіх своїх чотирилапих «прийомних дітей».

«Я знаю історію кожної тварини, яка потрапила у нашу домівку. Одних ми підбирали на вулиці, інших викупляли у господарів. Всі ці тварини мої діти і я щодня переживаю, аби їжі вистачило кожному. Ніколи не можу пройти повз бездомного собаку чи теля, яке збираються відвести на бійню», – розповідає героїня проекту Олександра Левицька.

Олександрі вдалося організувати щось таке, чого не знайдеш у всьому світі. У неї шість коней, 26 корів, 35 кіз, 45 собак, 20 котів і один баран.

«Такого масштабного притулку, як в Олександри нема ніде – ні в Європі, ані у США. Бо утримання тварин доволі дорога справа – ферми такого роду зазвичай налічують до десяти чи п’ятнадцяти тварин», – ділиться подруга Олександри Аста Квітницька.

Але унікальність ферми зовсім не у кількості тварин, а у тому, які вони. Адже кожну із них героїня врятувала від неминучої смерті: корів, коней, кіз і барана – від бійні, а собак і котів – від утоплення чи усипляння. Для усіх них Олександра стала останнім шансом на життя. Тепер майже усі заощадження жінка витрачає на притулок, тому що його чисельність щодня росте.

«Утримувати таку величезну ферму дуже складно. Олександрі необхідна підтримка людей, як фінансова, так і моральна», – коментує Аста Квітницька.

А підтримки в Олександри немає. Радше навпаки – селяни налаштовані проти жінки і роблять все для того, аби позбавитися її сусідства. Спочатку забрали землю, на якій Олександра випасала тварин. Згодом поскаржились на її сім’ю голові селищної ради.

«Вона би всіх збирала: і котів, і псів, мух та навіть щурів. На її думку: жити має кожна тварина. Я розумію цю позицію, але мені дуже не подобається, у який спосіб сусідка реалізує свою ідею. Повз її хату діти йдуть до школи. Вони щодня чують сморід гною, який несеться від її хати. Мене дуже нервує те, що я літом не можу відкрити вікно на кухні», – скаржиться місцева мешканка села Бродки Катерина Кіт.

«На нас поскаржились селищній раді. Щоправда, попередньо ніхто із мешканців у вічі нам нічого не сказав. Дуже дивно, адже вирішити це непорозуміння по-людськи – взагалі не проблема. Неправильно, що про нього нам заявили п’ятеро депутатів, а не сусіди», – коментує чоловік героїні програми Павло Левицький.

Постійні сварки, скарги та осуд сусідів довели Олександру до того, що вона хотіла залишити село і виїхати з усіма тваринами, проте грошей було не достатньо. Зрештою жінка вирішила змиритися і помиритись із місцевою громадою.

Довідавшись про роботу цієї унікальної жінки, «Добрий ZIK» вирішив допомогти і підтримати її проект. Тому подарував запаси їжі для мешканців притулку. Від цього жесту жінка розплакалася і не тямила себе від щастя, бо такої уваги їй дуже не вистачало. А головним заохоченням для неї є те, що серце іще однієї живої істоти буде битися довше.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 11:44:18