понеділок, 20 листопада, 2017, 22:15 Політика
Дерев’янко: Закон про імпічмент – єдиний легальний механізм для контролю влади

Закон про імпічмент дуже важливо ухвалити для того, щоб під час протестів громадяни більше не платили таку велику ціну, як це сталося під час Революції гідності.

Про це заявив народний депутат України Юрій Дерев’янко в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK.

«Я є автором законопроекту про Президента України і припинення його повноважень, тобто про імпічмент Президента. Цей законопроект вже зареєстрований у парламенті під номером 7248, і наша політична сила вимагає ухвалення цього закону», – завив Дерев’янко.

Депутат зауважив, що таке законодавство є у більшості демократичних країн. А відтак, закон про імпічмент є четвертою головною вимогою протесту під Верховною Радою, окрім вимог про створення Антикорупційного суду, ухвалення нового виборчого закону та зняття депутатської недоторканності.

«Закон про імпічмент дуже важливо ухвалити для того, щоб в країні не виникали революції та протести, і ми не платили таку велику ціну, як це сталося під час Революції гідності, натомість щоб проблема була врегульована відповідно до процедури імпічменту. Фактично, це єдиний легальний механізм для того, щоб контролювати владу, зокрема Президента, який вже не раз порушував закон і вичиняв злочини, через що і вибухали революції», – пояснив авто законопроекту.

Щодо народного імпічменту, або ж народного повстання, то депутат зауважив, що саме люди відповідно до 5 статті Конституції України є джерелом влади, а відповідно суспільство має вимагати від влади здійснити ті чи інші кроки.

Також депутат спростував чутки щодо конфлікту між представниками батальйону «Донбас» і активістами у наметовому містечку протестувальників.

«Ми проводимо мирний протест, і якщо з’являються будь-які авантюристи чи провокатори, то ми їх просимо покинути табір. Це територія без насильства та провокацій, тому ми закликаємо людей не дискредитувати таку акцію», – підкреслив Дерев’янко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 06:14 :09