понеділок, 20 листопада, 2017, 22:05 Політика
Дерев’янко про викрадення грузинів: У квартирі – маса крові та слідів насильства

Ситуації із викраденнями в Україні будуть повторюватися, допоки не будуть покарані і замовники, і виконавці.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (позафракційний) Юрій Дерев’янко.

Гість програми, коментуючи ситуацію із викраденням та видворенням з України низки грузинських громадян, нагадав, що, якщо будь-який правоохоронний орган (а в цьому випадку йшлося про СБУ) здійснює затримання, то має дотримуватися певної процедури. Нардеп наголосив, що такі норми є чинні, незалежно від того, кого затримують – громадян України чи іноземців на території нашої держави.

Юрій Дерев’янко також наголосив, що кожен із тих, кого затримали, має право на захист адвоката і право звернутися до суду.

«Коли людину викрадають, це означає що всі ці норми – і Конституції, і українського законодавства хтось нехтує і грубо порушує. І коли це порушують правоохоронні органи, які мають як державні службовці, як державні представники правоохоронних структур діяти у виключно передбачений Конституцією спосіб, … а вони цього не роблять, це є викрадення», – заявив гість програми.

Читайте також: Саакашвілі заявив, що депортацією громадян Грузії займався особисто Гелетей

Нардеп вважає, що ситуації із викраденнями будуть повторюватися, допоки не будуть покарані і замовники, і виконавці.

Юрій Дерев’янко розповів, що журналісту грузинської телекомпанії «Руставі-2» Тамазу Шашвіашвілі ДМСУ відмовила у продовженні посвідки на тимчасове проживання в Україні, проте його адвокати оскаржили це у суді. Нардеп пояснив, що до того моменту, поки справа розглядала у суді, журналіста не мали права депортувати.

«Натомість правоохоронні органи, СБУ, вломилися у помешкання, де вони жили, де жив журналіст, де знаходився водій пана Саакашвілі і ще один соратник Саакашвілі. Вломилися, не пред’являючи жодних документів, не пред’являючи, чи хтось затриманий чи арештований, ні рішення суду, нічого. Жорстоко побили людей, закрили очі скотчем, зв’язали їх, били їх там, тому що у квартирі маса крові, маса слідів насильства, запакували їх у багажник якогось автомобіля», – розповів гість програми.

Згодом грузинських громадян перевезли гелікоптером до Одеси і кинули в трюм судна. У такий самий спосіб, продовжив нардеп, затримали грузинського добровольця АТО Вано Надирадзе.

«Немає для них значення – для Порошенка, представників СБУ, – кого вони викрадають», – заявив Юрій Дерев’янко та наголосив, що до цих людей додали тих, що, імовірно, порушили закон і мали бути депортовані.

Юрій Дерев’янко заявив, що згадані державні органи свідомо нехтували законом, бо Петро Порошенко дав команду чинити так із кожним, хто пов’язаний із Саакашвілі.

Читайте також: Саакашвілі заявив про жорстоке побиття його особистого водія

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-18 21:03:56