Новини » Суспільство 19 листопада, 2017, 11:01 блоги
Фітнес-блог. Чому нам потрібно їсти жири
Уляна Депутович
журналіст, фітнес-тренер

Я вже не раз чула від дівчат, що при бажанні схуднути вони відмовляються від жирів – купують лише знежирену молочку, не додають олії у салати, не вживають масла та жирного м’яса.

Насправді повне виключення жирів з раціону – це велика помилка, яка може коштувати здоров’я.

Жири поділяються на два види – насичені та ненасичені. Перші є в продуктах тваринного походження (масло, сало, жирне м’ясо тощо), другі – у рослинних продуктах (олія, горіхи, оливки, насіння соняшника).

І хоча цей нутрієнт є найбільш калорійним, 1 грам жиру має 9 кілокалорій (вуглеводи і білки мають по 4 ккал в одному грамі), без нього ваш організм обійтися не може.

Для чого нам жири?

  • Жири є важливим енергетичним ресурсом, зокрема, саме завдяки енергії з жирів працює наше серце.
  • Жири допомагають у синтезі стероїдних гормонів, до яких належать естроген і тестостерон. Тому повна відмова від жирів для жінок може закінчитися проблемами з жіночим здоров’ям, а то й навіть безпліддям. Тому не ризикуйте.
  • Без жирів не засвоюються вітаміни А, Д, Е, К. А це ваш здоровий зір, міцні кістки, здорова репродуктивна та кровоносна системи.
  • Жири необхідні для роботи нервової та дихальної систем, формують оболонки клітин та допомагають легеням переносити кисень у кров. До речі, для цього необхідні жири насиченого типу (тобто тваринного походження).

Не хвилюйтеся, що з ложкою олії чи дрібкою горіхів в день ви потовстішаєте. Не зациклюйтеся на знежирених йогуртах і кефірах, ваш зайвий жир більше залежатиме від вмісту цукру в продукті, а не від відсотку його жирності.

Справа в тому, що якщо глюкоза одразу йде в кров і звідти відкладається під шкірою як жир, то жири спершу підуть у лімфоток, будуть використані у перелічених мною вище цілях, а вже тоді зайве (якщо воно буде) піде в жир.

Споживайте хоча б 1 грам жирів на кілограм маси тіла в день, слідкуйте за загальною калорійністю раціону, і ваша вага та здоров’я будуть у нормі.

Читайте також: Фітнес-блог. Як я скинула 23 кілограми

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 21:36 :16