неділя, 19 листопада, 2017, 16:49 Політика
Допоможуть тільки США: Романенко розповів, що змусить Росію піти з Донбасу

Змусити Росію вивести свої війська з Донбасу може тільки серйозний тиск з боку США.

Про це в інтерв’ю «Апострофу» розповів генерал-лейтенант, заступник начальника Генштабу ЗСУ у 2006-2010 роках Ігор Романенко.

Він зазначає, що Кремль готовий йти на поступки не тільки через санкції, а й через побоювання за капітали людей, які пов’язані з втручанням у вибори американського президента.

«По-перше, в американців дуже серйозні можливості. Вони можуть не тільки показати, а й заблокувати ці фінансові капітали, що буде серйозним наслідком для путінського оточення», – говорить генерал.

Другою причиною Романенко називає майбутні вибори президента в РФ.

«Путін розуміє, що під вибори треба якось міняти ситуацію, зберегти обличчя в питанні України і, все-таки, спробувати реалізувати його стратегію. Щоб Донбас повернувся до України, але все, що повернулося, через людей і структуру впливало би на життя України. Це те, чого добивався Путін», – відзначає він.

За словами генерала, не варто також забувати про те, що антиросійські санкції ще не дійшли до такого рівня, як це було за часів СРСР.

«Це і відключення від SWIFT. І дії у сфері видобутку нафти і газу в умовах півночі – США і Канада пріоритет тут, без них росіяни не зможуть це робити. Це стосується і поставок з Америки в Європу скрапленого газу. Якби США захотіли, то імперію зла можна було б розвалити. Звичайно, Путін теж цього остерігається», – пояснює Романенко.

Також генерал зазначає, що в боротьбі проти Росії для України важлива підтримка і інших закордонних партнерів.

«Важливо, щоб і союзники нам сприяли. Не тільки США, але і європейські союзники. Як говориться в українському прислів’ї, «гуртом і батька легше бити». Але принципово зрушити ситуацію з місця можуть лише американці», – говорить Романенко.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 12:22:34