субота, 18 листопада, 2017, 0:30 Суспільство
Вейпінг теж може викликати рак, – американські вчені

Вейпінг – вдихання водяної пари з електронних сигарет – мав на меті замінити вдихання диму зі звичайних цигарок. Електронні сигарети були розроблені як засіб для полегшення відвикання від шкідливої звички куріння. За якийсь час вейпінг став течією молодіжної субкультури, а вдихання звичайної водяної пари змінилося на вдихання пари від ароматизованих рідин.

Дослідники з Американського інституту вивчення пустель виміряли концентрацію альдегідів, що містяться в парі, яку утворюють електронні сигарети, – пише портал «Жити активно».

Вейпінг теж може викликати рак

Вейпінг відбувався за допомогою автоматичної установки, яка робила чотирисекундні затягування з перервою в 30 секунд між ними.

«При кожному затягуванні будь-якої з рідин вейпер отримує величезну кількість альдегідів, основна частина яких утворюється внаслідок термічного розкладання компонентів ароматизаторів», – наголошують дослідники. У всіх експериментах кількість альдегідів перевищувала порогові значення, встановлені Асоціацією державних промислових гігієністів США.

Вчені з’ясували, що відсотковий вміст токсичних речовин збільшується прямо пропорційно до кількості ароматизаторів в рідині. Тобто, чим ароматніша рідина, тим вона шкідливіша.

Вони заявили, що продовжать свої дослідження і перевірять вплив смакових добавок загалом на утворення альдегідів та інших шкідливих сполук.

Раніше вчені встановили, що школярі-вейпери поступово починають курити звичайні сигарети і відмовляються від електронних, а кожен шостий старшокласник використовує електронні сигарети

Читайте також: Вчені виявили продукт, який захищає від більшості видів раку

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 12:52:12