субота, 18 листопада, 2017, 22:45 Політика
Тарута: Президент має бути арбітром і не впливати на призначення

В системі України не існує окремо президентської гілки влади, а тому Порошенку треба припинити впливати на призначення і зайняти позицію арбітра.

Про це в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко (щоп’ятниці та щосуботи о 20:00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України Сергій Тарута.

«Система має змінитися. Тому я кажу, що сьогодні в політиці сварки – це симптоми хворої системи. Вся причина полягає у владній вертикалі Порошенка. Ті, хто мають контролювати гілку президента – контролюються ним. Ніколи такі органи не виступатимуть проти Петра Олексійовича! Тому в чому логіка їхнього створення, я думаю очевидна», – підкреслює політик.

Тарута наголосив на тому, що не може створювати і контролювати процес інституцій одна і та ж людина чи гілка влади.

«Я вважаю, що всі інститути мають бути незалежними. Візьмімо для прикладу Верховний суд. Туди суддів призначає президент. Він зробив Раду правосуддя, сформував свою групу тощо. Незважаючи на те, що захід підтримав цю ініціативу, він не все розуміє. Їм важливо, щоб система покращувалася фрагментами», – зазначає народний обранець.

Якщо гілка влади є неефективною, то сама процедура трансформації системи буде неповноцінною, говорить гість програми.

«Треба розділити інституції. Хто такий Президент? Він арбітр і не впливає, приміром, на Генпрокуратуру. Виконавча, судова і законодавча гілки влади мають існувати окремо від Порошенка. Тому ми мусимо змінити противаги, які є в Конституції. До того ж, коли створюємо нові суди, то всі вони мають бути антикорупційними», – коментує Тарута.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 09:54:57