субота, 18 листопада, 2017, 15:55 Політика
Горбатюк назвав тих, хто покриває шефів міліції Януковича – «благодійників» «Беркуту»
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Маємо ситуацію, де завдяки зібраним доказам повідомлено про підозру особам, які були середньою ланкою, і яким інкримінують передачу вказівок з організації протидії протестувальникам на Майдані – це працівники департаменту громадської безпеки. І коли їм повідомляємо про підозру, а тоді ставимо питання про тримання під вартою, відсторонення, то з боку МВС надають характеристики, які вказують на те, що ця особа ні в якому разі не може бути арештована і відсторонена від посади.

Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK заявив Сергій Горбатюк, начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури, відповідаючи на запитання ведучої Наташі Влащенко про проблеми з притягненням до відповідальності окремих дійсних працівників Нацгвардії та Національної поліції, які під час Майдану координували дії Беркуту.

Водночас, за словами гостя програми, міністр Аваков дозволяє собі заявляти, що ці звинувачення надумані. «При тому не знаючи матеріалів справи, – уточнює Горбатюк. – А заступник начальника поліції три дні на тиждень в робочий час перебуває на судовому засіданні і доводить суду, що ці особи не можуть бути арештовані, мовляв вони дуже важливі».

Натомість, як зауважує начальник управління спецрозслідувань ГПУ, це особи, яким висунуті підозри в організації насилля 18-20 лютого, ті, кому висунуті підозри за додаткове фінансування «Беркуту». «Ця проблематика існує постійно. Бо слова про те, мовляв ця справа «важлива і потрібна» – вони розходяться з ділом», – акцентував Горбатюк.

«Очолюючи упродовж чотирьох років слідчий підрозділ, який займається справами Майдану, я можу зробити висновок, що справа Майдану, попри гучні заяви, що це справа №1, справа честі і совісті вищих посадових осіб, я можу сказати, що це є інтересом тільки слідчих прокурорів, потерпілих і адвокатів родин Небесної сотні», – вважає посадовець Генпрокуратури.

Апелює пан Горбатюк і до Верховної Ради. «Крім протидії під час розслідуванням, коли бачать що слідство рухається далі, ухвалюють закони з поправкою Лозового, які якщо вступлять в дію, то провадження будуть закриті (розслідування можна вести не довше за 6 місяців, – ZIK).

З цим законом ще не все зрозуміло, але настає 20 листопада – слідчі прокуратури втратять повноваження. Ви можете любити чи не любити їх, але говоримо про те, що реформа не має шкодити розслідуванню. А 20 листопада зупиниться розслідування вбивств, бо Верховна Рада не ухвалила необхідної для цього поправки у законі. Що цікаво – внесення у порядок денний цієї поправки не набрало голосів, але ось зміна дати свят – одразу 238 голосів», – обурився Сергій Горбатюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 07:30 :00