п'ятниця, 17 листопада, 2017, 13:14 Політика
Законопроект №7126 призведе до посилення впливу місцевих еліт, – експерт

Призначений президентом керівник місцевої держадміністрації може взагалі не знати ані ситуації у відведеному йому регіоні. Тому й буде змушеним рахуватись із позицією місцевий еліт.

Таку думку в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив доктор політичних наук Валентин Бушанський.

«Законопроект №7126 (який скасовує конкурси на посади голів місцевих державних адміністрацій, їх призначатиме Президент за поданням Кабміну – ZIK.) писали люди, які не поцікавилися простим питанням, чи це працюватиме і які матиме наслідки», – переконаний Валентин Бушанський.

Він зазначив: існують навіть політологічні дослідження, присвячені цьому питанню. Вони показують, як гілка виконавчої влади виконує свої повноваження і до яких результатів це призводить.

«Цей закон призведе не до посилення президентської влади, а лише до зміцнення місцевих еліт. Адже, коли Президент призначає людину головою місцевої держадміністрації, наприклад у Вінницьку область, вона приїжджає туди, не знаючи ані місцевих еліт, ані ситуації у цій місцевості», – розповідає політолог.

На його думку, у такій ситуації призначенець повинен брати до уваги позицію місцевих еліт та рахуватися з нею.

«Таким чином сигнал, який ітиме від Президента, заломлюватиметься. Вверх людина говоритиме, що все чудово, а на місцях продовжуватиметься та ж ситуація, що й раніше», – переконаний доктор політичних наук.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 21:29:00