п'ятниця, 17 листопада, 2017, 14:41 Політика
Ймовірно, Труба буде лише ширмою для прикриття заступника голови ДБР, – Лещенко

Новий заступник голови Державного бюро розслідувань Ольга Варченко раніше очолювала департамент економічних злочинів Генпрокуратури, який використовувався владою для задоволення бізнес- або політичних інтересів. Тому існує ризик, що Романа Трубу призначили керівником виключно для того, щоб її прикрити.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України Сергій Лещенко.

«Я вважаю, що у виборі керівників Держаного бюро розслідувань є проблемне питання щодо посади першого заступника. Ним стала особа, яка є процесуальним керівником у департаменті економічних злочинів Генеральної прокуратури», – зазначив Сергій Лещенко.

Окрім цього, він зауважив, що цей департамент усі називають «департаментом Кононенка-Грановського».

«Його створили в часи Шокіна для виконання особливо важливих доручень Президента. Тобто, фактичне використання Генпрокуратури з метою задоволення або бізнесових, або політичних інтересів», – зауважив народний депутат.

За його словами, Роман Труба не був серед можливих фаворитів, і його призначення відбулося виключно для прикриття першого заступника.

«З огляду на його досвід та статус, я бачу ризик в тому, що перший заступник буде реальним керівником, а пан Труба може бути лише вітриною, яка прикриватиме можливе зловживання в цьому органі, з метою досягнення владою своїх цілей», – заявив народний обранець.

Він переконаний, що це значний ризик, адже не відомо, як усе складеться. Але й варто зважати на те, що перший заступник – людина зовсім іншої «вагової категорії».

«Ольга Варченко (перший заступник голови ДБР – ZIK) була керівником процесуального нагляду, а фактично людиною, яка спрямовує слідство у цьому дуже небезпечному та неоднозначному «департаменті імені Кононенка-Грановського», – наголосив Лещенко.

Окрім цього, Лещенко зазначив: конкурсна комісія була «фейком», тому що там були присутні люди без вищої юридичної освіти, що є однією з вимог до членів комісії.

«Іншою проблемою комісії є те, що там були присутні одіозні представники депутатського конкурсу, зокрема пан Дейдей. Він сам перебуває під слідством і взяв участь у виборі людини, яка керуватиме усім слідством в Україні. Тобто, це той випадок, коли конкурсне призначення було лише формальним», – вважає нардеп.

Нагадаємо, вчора головою Державного бюро розслідувань обрали Романа Трубу, за якого проголосували дев‘ять членів конкурсної комісії. Остаточно затвердити директора ДБР має прем'єр України. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-09-26 10:07 :22