п'ятниця, 17 листопада, 2017, 12:21 Суспільство
У Львові репрезентували перші п’ять збірок серії малої прози «Есе про все»
У Львові репрезентували перші п’ять збірок серії малої прози «Есе про все». Фото: Микола Тис/ZIK
У Львові репрезентували перші п’ять збірок серії малої прози «Есе про все». Фото: Микола Тис/ZIK

Учора, у Львові в мистецькому центрі «Дзиґа» репрезентували книжки з серії малої прози «Все про все» п’ятеро авторів – Роман Онишкевич («Історії до пива»), Уляна Кацал («Кава і бруківка»), Андрій Юркевич («Транс клімат»), Єва Райська («Півтора неба»), Наталка Янушевич («Фотограф снів»). У невимушеній, творчій атмосфері автори розповідали і читали свої твори, – звучав гумор і проза, поезія і багато цікавих думок. А ще було трохи бардівської музики від дрогобицьких музикантів – Світлани Лещенко та Олега Медведецького.

Кожна книжка цієї серії – це самовираження автора у свій неповторний і самобутній спосіб. Кожен розповідав про те, що його спонукало записувати свій досвід, думки і переживання. Книжки побачили світ у видавництві «Коло» в Дрогобичі завдяки фінансовій підтримці художника Александера Гейдека, який родом з Дрогобича, але тепер живе у Мюнхені.

Книжка Андрія Юркевича, який за освітою філософ, називається «Трансклімат». Автор пишається тим, що ввів це слово в літературу. Він називається транс кліматом, бо вважає себе людиною, як народилася не в тому кліматичному поясі. У своїх оповіданням він розказує з іронією про людей і про себе.

 • Андрій Юркевич. Фото: Микола Тис/ZIK
  Андрій Юркевич. Фото: Микола Тис/ZIK
 • Книжка Андрія Юркевича. Фото: Микола Тис/ZIK
  Книжка Андрія Юркевича. Фото: Микола Тис/ZIK

 

Єва Райська, радіоведуча з Дрогобича, в її збірці есе «Півтора неба» дуже яскраво присутній Дрогобич. «Я не знаю, про що це книга, можливо, про прості речі, яких нам дуже часто бракує у житті», – сказала Єва Райська.

 • Єва Райська, радіоведуча з Дрогобича. Фото: Микола Тис/ZIK
  Єва Райська, радіоведуча з Дрогобича. Фото: Микола Тис/ZIK
 • Збірка есе «Півтора неба» Єви Райської. Фото: Микола Тис/ZIK
  Збірка есе «Півтора неба» Єви Райської. Фото: Микола Тис/ZIK

 

Уляну Кацал, фармацевта за фахом, до писання навернула трагічна подія – загибель Василя Сліпака, яка, за словами авторки, перекинула її життя догори дригом. «Це звичайні історії про звичайних людей, з якими вчилася, працювала, перетиналася. Кожна людина – це мікрокосмос, яка проживає свою історію, і вважаю, що вона заслуговує на те, щоб бути почутою іншими. Є люди-зірки, і є люди не зірки, але життя у них не менш цікаве, вони не менш важливі для світу і людей, які є поруч. Я собі вирішила, що буду писати про людей, які мене вразили. Історії короткі, але мені в них затишно, якщо є люди, яким вони подобаються, то я дуже тішуся», – розповіла Уляна Кацал.

 • Уляна Кацал. Фото: Микола Тис/ZIK
  Уляна Кацал. Фото: Микола Тис/ZIK
 • «Кава і бруківка» Уляни Кацал. Фото: Микола Тис/ZIK
  «Кава і бруківка» Уляни Кацал. Фото: Микола Тис/ZIK

 

«Історії до пива» Романа Онишкевича потішать читачів життєвим гумором. «Веселість, сміх і потіха у стосунках чоловіка і жінки – це ознака європейської цивілізації. І ми з того маємо тільки тішитися», – сказав Роман Онишкевич.

 • Роман Онишкевич. Фото: Микола Тис/ZIK
  Роман Онишкевич. Фото: Микола Тис/ZIK
 • «Історії до пива» Романа Онишкевича. Фото: Микола Тис/ZIK
  «Історії до пива» Романа Онишкевича. Фото: Микола Тис/ZIK

 

У збірці «Фотограф снів» Наталки Янушевич, психолога за фахом, – оповідання і невеличкі мініатюри. Вони розповідають про все, що нас оточує, що авторка бачила, чула, і осмислила художньо. Це твори, які будуть зрозумілі кожному, написані для того, щоб краще зрозуміти себе і навколишнє життя.

 • Наталка Янушевич.
  Наталка Янушевич.
 • «Фотограф снів» Наталки Янушевич.
  «Фотограф снів» Наталки Янушевич.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 06:47:24