Новини » Львів 17 листопада, 2017, 13:51
У Дрогобичі каратимуть порушників законодавства про охорону культурної спадщини

Учора, 16 листопада, у Дрогобицькій міській раді відбулася зустріч-семінар з питань охорони культурної спадщини із власниками (користувачами) пам’яток архітектурної спадщини та представниками громади міста Дрогобича.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на прес-службу міськвиконкому.

Про діяльність у сфері збереження архітектурної спадщини в Дрогобичі, про співпрацю з громадською ініціативою «БерегТи» доповіла головний спеціаліст з питань охорони культурної спадщини відділу культури та мистецтв виконкому Дрогобицької міської ради Галина Луцька. Також посадовець перелічила основні пам’ятки архітектурної спадщини, які потребують пильної уваги і фінансування для реставрації. Це, зокрема, церкви св. Юра та Чесного Хреста, костел св. Варфоломія з дзвіницею та шпихлір. Станом на сьогодні у церкві св. Юра та у дзвіниці костелу тривають реставраційні роботи. Інші об’єкти потребують реставрації.

Головний спеціаліст відділу охорони історичних пам’яток департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Роман Книш  наголосив на важливості відповідального ставлення до об’єктів культурної спадщини. Він зазначив, що охорона культурної спадщини – один з пріоритетних напрямів держави, однак є проблеми з фінансуванням.

«У числі архітектурних пам’яток Львівщини – церква св. Юра, яку віднесено до об’єктів ЮНЕСКО, окрім цього це відомий туристичний об’єкт», – підкреслив Роман Книш.

Пам’ятки культурної спадщини, окрім археологічних, можуть перебувати у приватній, комунальній та державній власності, – зауважив Р. Книш. Говорячи про реставрацію цих об’єктів, посадовець продемонстрував декілька фото з об’єктами, при реконструкції яких було порушено норми: неправильне використання матеріалів та порушення технічної документації, відхилення від будівельних норм. Однією з проблем сьогодення є сучасні архітектурні об’єкти у історичних частинах міст, неправильне оформлення вивісок та зовнішньої реклами.

Відтак Роман Книш наголосив, що при таких порушеннях передбачено складання на власника адміністративного протоколу та притягнення до відповідальності. Такі протоколи мають повноваження складати представники відповідних структурних підрозділів органів місцевого самоврядування, а також працівники МВС, тобто Національної поліції. За наслідками вчинених дій порушника притягують до відповідальності за статтею 44 Закону України «Про охорону культурної спадщини» або ж статтею 298 Кримінального кодексу України.

З цього приводу заступник міського голови Василь Качмар запропонував провести окремий тренінг щодо боротьби з порушниками за участю представників відповідних структурних підрозділів обласного та місцевого рівнів.

Провідний спеціаліст спеціаліст відділу охорони історичних пам’яток департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Юрій Кравчук поінформував присутніх про виготовлення облікової документації пам’яток архітектури. Посадовець акцентував увагу учасників семінару на важливості архітектурних пам’яток як туристично-привабливих об’єктів, збереження та популяризація яких призведе до збільшення потоку туристів та фінансових надходжень до місцевого бюджету.

На завершення семінару Василь Качмар звернув увагу працівників відділу культури та мистецтв на виконанні доручення щодо передачі матеріалів проведеної інвентаризації пам’яток архітектури у правоохоронні органи. Посадовець подякував присутнім за участь у семінарі-зустріч, оголосив подяку представникам громадської ініціативи «БерегТи» за те, що активно долучається до вирішення проблеми збереження архітектурної спадщини у Дрогобичі, зокрема, до розробки і виготовлення відповідних інформаційних таблиць.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 11:52 :20