п'ятниця, 17 листопада, 2017, 15:24 Політика
Призначення Романа Труби керівником ДБР – абсолютно політичне рішення, – Лємєнов

Незалежність майбутнього керівництва Державного бюро розслідувань – під питанням. Адже призначення очільників відомства – політичний компроміс між «Народним фронтом» та «Блоком Петра Порошенка».

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловила головний експерт Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ Олександр Лємєнов

На його думку, конкурс на посаду голови ДБР був політично вмотивованим. Відповідно, призначення Романа Труби – політичне рішення.

«Це рішення двох ключових сил – «Народного фронту» і БПП. Тож важко стверджувати, на скільки об‘єктивні результати. Адже дуже мало кандидатів були справді не афілійованими тими чи іншими політичними групами. Що ж до прозорості вибору, можу сказати, що дякуючи журналістам, ми приблизно розуміли що і до чого там рухається», – підкреслив Лємєнов.

Разом із тим він зазначив: має сумніви щодо потенційної незалежності майбутнього керівництва органу. Однак, разом із тим, вважає, що тест на доброчесність, який, за словами екс-нардепа Єгора Фірсова, Труба «завалив», просто не відігравав ключову роль.

«Мабуть, на цей конкурс найменше звертали уваги. Приблизно, як і на результати поліграфу», – підкреслив експерт.

Та й, за його словами, є інформація, що частина кандидатів просто «погоріла» на тому, що мала по декілька паспортів, або ж подавала заяву на отримання іншого громадянства.

«Однак, ми про це не дізнаємось, адже це результати перевірки на поліграф, які, фактично, ні на що не вплинули. Мені здається, така ж доля і тесту на доброчесність», – зауважив Лємєнов.

Окрім того, він підкреслив: якщо призначення Труби – політичне рішення, тоді такий результат – абсолютно неправильний.

«Мають обирати за професійними якостями, а не через політичні домовленості. Звісно, дві політичні сили досягли компромісу, адже, умовно кажучи, представник «Народного фронту» очолює орган, а два представники БПП – на посадах заступників», – зазначив експерт.

Однк він не вважає, що саме проведення конкурсу відбувалось закрито, адже на сайті Кабміну було викладено багато інформації щодо цього. Окрім того, були й онлайн трансляції засідань конкурсної комісії. 

«Та потрібно вимагати матеріали конкурсної комісії. Максимальна прозорість та підзвітність якраз на порядку денному. Однак інше питання – який це дасть результат», – резюмував Олександр Лємєнов.

Читайте також: Ймовірно, Труба буде лише ширмою для прикриття заступника голови ДБР, – Лещенко

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 01:55:42