п'ятниця, 17 листопада, 2017, 18:19 Політика
Політолог: Для польського МЗС існує альтернативна Україна

Історія у Польщі заполітизована. Вона стала об’єктом і внутрішньої, і зовнішньої політики країни. І лише якщо політики залишать історію історикам, то тоді справді можна буде вести мову про якийсь повноцінний діалог.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив доктор історичних наук, професор, декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Іван Патриляк.

Нагадаємо, надзвичайне засідання консультаційного комітету президентів України й Польщі на рівні зовнішньополітичних радників відбувається в Кракові сьогодні, 17 листопада. Його ініціював Президент Петро Порошенко для уникнення подальшої ескалації напруги між Україною й Польщею.

Іван Патриляк заявив, що чутливими такі історичні питання роблять політики.

«Якщо політики залишать історію історикам, то тоді справді можна буде вести мову про якийсь повноцінний діалог. На жаль, історія в Україні меншою мірою, у Польщі – більшою мірою заполітизована. Вона стала об’єктом і внутрішньої, і зовнішньої політики країни.

Є такий навіть вислів «таблоїдизація історії», тобто, польське суспільство накручене біля певних історичних тем, які розігріті до білого, і ці теми використовуються», – вважає Іван Патриляк.

Гість програми також наголосив, що важливо розділяти минулу політику та економіку із сучасними реаліями.

«У будь-якій країні, де існує демократія, де існують відповідні демократичні процедури, там завжди відбувається нормальний політичний процес, який передбачає конкурування між різними політичними партіями. І так або інакше хочемо ми це визнавати, чи ні, в Україні, до речі, та сама ситуація, вони змушені апелювати до деяких аспектів не тільки наявної актуальної політики, але і відповідних історичних моментів», – зазначив політолог Петро Олещук.

Політолог зазначив, що, слухаючи заяви посадовців польського МЗС, у нього склалося враження, ніби у зовнішньополітичному відомстві Польщі існує паралельна альтернативна Україна.

«І Польща відображає цю паралельну альтернативну Україну, в якій справді існують представники українського уряду з виразними антипольськими настроями. Хоча, чесно кажучи, до цього скандалу я не можу сказати, що можна було б ідентифікувати бодай одного представника української влади із виразними антипольськими настроями», – наголосив Петро Олещук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 01:40:15