п'ятниця, 17 листопада, 2017, 13:37 Події
Оприлюднено подробиці затримання українського журналіста у Білорусі
Журналіст Павло Шаройко. Фото: УНІАН
Журналіст Павло Шаройко. Фото: УНІАН

Національна спілка журналістів України продовжує вимагати від білоруської влади негайно звільнити українського журналіста Павла Шаройка.

Про це у Фейсбуці повідомив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

С.Томіленко повідомив подробиці затримання. «Українського журналіста Павла Шаройка було затримано у Мінську 25 жовтня. Того ж дня у квартирі, де Павло мешкає з родиною – дружиною Оленою та донькою – було проведено обшук. Затримання (арешт) проведело КДБ Білорусі. Павло має лише державного адвоката. Тобто, наданого білоруською владою! Про залучення іншого адвоката Посольством України в РБ нічого не відомо. З родиною Павло спілкується листами. Перший прийшов до дружини поштою аж через півтора тижні», – написав голова НСЖУ.

Він зазначив, що НСЖУ пропонує об’єднати зусилля Національного радіо (НСТУ), де Павло працює штатним кореспондентом, та МЗС України для залучення незалежного кваліфікованого адвоката.

При цьому Національна спілка журналістів України продовжує вимагати від білоруської влади негайного звільнення колеги. Офіційні запити скеровано до Посольства Білорусі в Україні та Посольства України в Білорусі.

«Інформуємо Міжнародну Федерацію журналістів, Європейську Федерацію журналістів та Представника ОБСЄ з питань свободи медіа. Павло – авторитетний журналіст, очолював корпункт УНІАН у Мінську. З 1994 року!!!! – член Національної спілки журналістів», – написав С.Томіленко.

Як повідомлялося, українського журналіста Шаройка заарештували у Білорусі на два місяці. Його підозрюють у шпигунстві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 00:20:51