п'ятниця, 17 листопада, 2017, 23:35 Світ
На Сонці зникли плями, – вчені

Вчені з лабораторії рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту ім. Лебедєва повідомляють, що на повернутій до Землі стороні Сонця майже повністю зникли плями.

Про це повідомляє ТАСС.

Рентгенівське фото Сонця

Кількість плям на даній зірці вважається головною характеристикою активності. Тобто виходячи з цієї інформації можна зробити висновок, що сонячна активність стрімко падає.

Вчені не можуть сказати, чи є плями на зворотному боці зірки. Однак, грунтуючись на недавніх фотографіях, Сонце зараз за зовнішнім виглядом дуже близько до ідеального об’єкту, яким його представляли дослідники до 17-го століття.

Кількість плям на Сонці є основним критерієм, за яким вимірюється 11-річний цикл. Історія спостереження за змінами цих періодів налічує майже 270 років.

Астрономи уточнюють, що саме кожні 11 років магнітне поле змінюється. Тому число плям то зростає, то досягає мінімуму. Останній період повинен наступити вже в кінці 2018 або в першій половині 2019 року.

Читайте також: Всесвітньо відомий фізик та астроном Хокінг назвав дату кінця світу 

Головний науковий співробітник ФІАН Сергій Богачов повідомляє, що якщо плями зникають за рік до мінімуму, то сам мінімум буде дуже глибоким. Якщо він затягнеться, то, можливо, будуть дуже несприятливі явища на Сонці. Але навіть і в наш час не можна зробити точний прогноз щодо тривалості майбутнього періоду.

В останній раз такий феномен з Сонцем відбувався в 17 столітті і на початку 18 століття. Завдяки випадку або ж по взаємозв’язку цей час називається останнім малим льодовиковим періодом.

В цикл активності дана зірка увійшла в 2012 році.

Читайте також: Вчені розкрили нову таємницю загибелі життя на Марсі

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 22:16:06