п'ятниця, 17 листопада, 2017, 18:37 Політика
Київ у відносинах із Варшавою гасить «пожежі», – журналіст

Низка причин сьогоднішньої напруги між Україною та Польщею виникли не нині. Київ мав на них певний вплив, проте не скористався тими шансами, які були, щоби не довести ситуацію до нинішньої «пожежі».

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) телефоном висловив головний редактор медіапорталу українців у Польщі Prostir.Pl Ігор Ісаєв.

Нагадаємо, надзвичайне засідання консультаційного комітету Президентів України й Польщі на рівні зовнішньополітичних радників відбувається в Кракові сьогодні, 17 листопада. Його ініціював Президент Петро Порошенко для уникнення подальшої ескалації напруги між Україною й Польщею.

Ігор Ісаєв зауважив, що у нього складається враження, ніби Київ у відносинах із Варшавою гасить пожежі.

«Я не бачу сигналів, що обидві сторони зроблять, і зокрема Київ, щоб ці пожежі не виникали у майбутньому. Бо вони будуть виникати», – вважає Ігор Ісаєв.

Нині, з його слів, неважливо, хто підігріває ситуацію, адже це питання було важливим у 2003 році, коли були чергові роковини Волинської трагедії 1943-го і певні середовища у Польщі вийшли на арену. Упродовж 15-ти років тема Волинської трагедії, негативу до України, не зникла, вона існує нині і буде надалі. І з цим, вважає Ігор Ісаєв, Києву потрібно змиритися.

Низка причин, продовжив Ігор Ісаєв, виникли не від сьогодні. «Я вважаю, що Київ мав на них якийсь вплив, і він, на жаль, не скористався тими шансами, які були, щоби не допровадити до сьогоднішньої пожежі», – вважає Ігор Ісаєв.

Доцент Інституту міжнародних відносин Микола Капітоненко наголосив, що стратегічне партнерство – це наша власна вигадка.

«Ми назвали стратегічними партнерами низку країн, які, як ми думаємо, вважають нас партнерами. Але це не закріплено у жодних документах, це просто концепція, якою зручно користуватися.

Що ж до польського МЗС, то він нарешті озвучив ціну підтримки України – ось, ми готові вас далі підтримувати, але ціна є. І вона, очевидно, була ще кілька років тому. Треба було готуватися до того, що, розмовляючи з Польщею з позиції слабкості, ми рано чи пізно будемо змушені повертатися до тих питань, які поляки захочуть винести на порядок денний. Ми цього не робили, ми до цього не готувались», – зазначив Микола Капітоненко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-18 20:55:21