п'ятниця, 17 листопада, 2017, 20:22 Політика
Культуролог пояснив, чому у стосунках з Польщею погіршилася тільки риторика

В українсько-польських відносинах нічого не погіршилося, погіршилася риторика і спроби політиків спекулювати на історичних темах. Водночас, це не означає, що наші добрі запевнення якось змінять їхнє відношення до того, що ми будемо говорити.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив культуролог, директор Львівської національної галереї мистецтв Тарас Возняк.

«У ситуації з Польщею ми збиваємо все в одну купу і ту словесну еквілібристику, якою займається політичний клас, в даному випадку міністр закордонних справ Польщі Ващиковський і ствердження того, що польсько-українські стосунки різко погіршилися. За великим рахунком нічого не погіршилося, погіршилася риторика і спроби політиків спекулювати на історичних темах», – переконаний культуролог.

Водночас, Возняк відзначив, що хоче розчарувати добрі наміри політолога Петра Олещука щодо стратегії поведінки з Польщею у питанні історичної політики.

«Мій дідо колись говорив, – «Коли ти точно знаєш, що не випив навіть і сто грам, але коли ти йдеш по вулиці і тебе зустрічають двоє і кажуть, чому такий п’яний, то може піди виспися». Якщо поляки говорять, що їм це болить, то не це означає, що наші добрі запевнення якось змінять їхнє наставлення до того, що ми будемо говорити», – вважає Тарас Возняк.

За словами гостя програми, не потрібно забувати те, що Бандера сидів в тюрмі «Береза Картузька» за те, що ОУН вчинила замах на міністра внутрішніх страв Польщі.

«Не треба підтасовувати історію. У польсько-українських стосунках було дуже складно і Степан Бандера відігравав дуже різні ролі. Всі наші благі побажання так і залишаться благими побажаннями. Інше питання, що в ніякому випадку не потрібно з огляду на історичні постаті, чи на історичні трагедії, які були з обох боків, перекреслювати і нищити наше майбутнє. В даному випадку Ващиковський не правий в тому, що на догоду історичним правдам, чи неправдам, він перекреслює сьогоднішнє двох величезних держав», – підсумував культуролог.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 21:44:14