п'ятниця, 17 листопада, 2017, 20:35 Політика
Ігор Луценко: Ми досі не створили систему контролю за новими органами

Із весни у антикорупційному комітеті ВРУ склалася дуже складна ситуація, оскільки особливо БПП займає достатньо жорстку позицію щодо керівника комітету Єгора Соболєва.

Таку думку висловив народний депутат України Ігор Луценко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

«На жаль, все що стосується перевірки НАБУ, це навіть не компетенція українських громадян. Тому що і НАБУ,і НАЗК були створені як формально абсолютно незалежні від України органи. Тобто, вони з бюджету держави фінансуються, але вона не може жодним чином на них вплинути. І це є ненормально», – підкреслив Луценко.

Депутат припускає, що з приводу контролю будуть перемовини між посольствами і українською владою, щоб якимось чином «розрулити» складну ситуацію.

«На жаль, ми не вибудували систему контролю за НАБУ, НАЗК та іншими новими органами, щоб справедливо впливати та контролювати їхню роботу. До того ж, із весни у антикорупційному комітеті ВРУ склалася дуже складна ситуація, оскільки особливо БПП займає достатньо жорстку позицію щодо керівника комітету Єгора Соболєва. І це постійно виливається у перманентні конфлікти», – зауважив народний депутат.

Також він зазначив, що не завжди підтримує упереджену позицію керівника комітету Єгора Соболєва щодо НАБУ. Адже і до цього часу директор НАБУ Артем Ситник формально не прозвітував перед комітетом.

«Я погоджуюся з тим, що наш комітет має розглядати ситуацію, яка склалася і з НАЗК. Взагалі вважаю, що всі антикорупційні органи мають бути під нашим жорстким наглядом та критикою. Але зараз на комітеті ми не можемо жодним чином критикувати пана Ситника, не можемо пред’являти колосальні порушенні, які є в роботі НАБУ. Однак я вважаю, що до НАБУ, ГПУ та інших правоохоронних органів потрібно ставитися однаково», – наголосив Ігор Луценко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 22:22:30