п'ятниця, 17 листопада, 2017, 1:00 Суспільство
Астрономи зафіксували яскравий космічний спалах

Групі дослідників з різних країн вдалося зареєструвати найпотужнішу спалах, з тих, що відомі науці. Вона сталася в центрі галактики, розташованої за 2,6 мільярда світлових років від Землі.

Про це повідомляє Знай.ua.

Згідно з висновками дослідників, її породив вибух великої зірки. Транзиєнт (об’єкт, що міняє яскравість) PS1-10adi був виявлений в 2010 році за допомогою телескопа Pan-STARRS в обсерваторії Халеакала. Яскравість світіння в 80-200 разів перевищувала яскравість відомих астрономам наднових зірок. Протягом наступних трьох років яскравість поступово падала. Однак це не завадило джерелу світла залишатися більш яскравим, ніж батьківська галактика.

Подібні процеси, виявляється, як правило, в сейфертовських галактиках – різновиди зоряних скупчень з активними ядрами (AGN). Однак зміни в яскравості PS1-10adi були характерні для відомих класів AGN, тому дослідники запропонували нові механізми, що пояснюють виникнення PS1-10adi.

Спектр транзиєнта нагадував такий у наднових типу IIn – вибухів великих зірок, що виникають через колапс масивного ядра. В останньому випадку PS1-10adi повинна була бути гіпергігантом, масою, яка перевищує більш ніж в сто разів масу Сонця. Причиною безпрецедентної яскравості могло стати взаємодія речовини з зовнішньої оболонки зірки, викинутої під час вибуху, з дуже щільним міжзоряним середовищем.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 10:30 :16