Новини » Політика 16 листопада, 2017, 18:15
Тягнибок про трагічну сутичку під ВРУ: Це була провокація, організована владою

Дворічне слідство не підтвердило участі «Свободи», і Олега Тягнибока зокрема, в організації провокації під ВРУ 31 серпня 2015 року.

Про це в ефірі програми Vox populi (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

Нагадаємо, під час розгляду у ВРУ питання щодо змін до Конституції у частині децентралізації 31 серпня 2015 року під Радою сталися сутички. Один із протестувальників кинув у силовиків бойову гранату – загинули четверо нацгвардійців. Очільник МВС Арсен Аваков звинуватив у сутичках партійців «Свободи» та її лідера Олега Тягнибока

Політик нагадав, що тоді, коли під Верховною Радою України сталися сутички, міністр внутрішніх справ звинувачував не лише його персонально, хоча це було грубим порушенням Конституції, адже в українському законодавстві є презумпція невинуватості, а й уся політична сила.

Це Олег Тягнибок називає неприпустимим, адже йдеться про порушення Конституції України, «бо колективна кримінальна відповідальність була хіба в тоталітарних державах – у гітлерівській Німеччині чи совєтській Росії».

«Відповідно, «Свобода» тоді направила звернення до Генеральної прокуратури, були відкриті кримінальні провадження щодо міністра внутрішніх справ. Ми судилися, і ви знаєте, що ми суди виграли у міністра внутрішніх справ. Інша справа, що через два роки після цього інциденту речники Міністерства внутрішніх справ, це було навіть цього року, декілька місяців тому назад, заявили, що ця версія, яка була озвучена паном Аваковим про те, що Олег Тягнибок і керівництво Всеукраїнського об’єднання «Свобода» мали відношення до цієї провокації, яка, я вважаю, була організована владою, то ця версія не підтвердилася. Тобто, дворічне слідство не підтвердило участі «Свободи» і моєї зокрема в організації цієї провокації», – наголосив Олег Тягнибок.

Гість програми, говорячи про відповідальність за грубе порушення Конституції, наголосив, що, коли людина приходить до влади, яку би посаду не обіймала, вона повинна свято виконувати українські закони. Політик вважає, що до того часу, поки влада підлаштовуватиме закони під себе і по-своєму їх трактуватиме, в Україні не буде порядку.

«І поки не буде реальної кримінальної відповідальності щодо порушників тих законів», – заявив гість програми та наголосив на необхідності реального покарання для посадовців-порушників.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 12:01 :08