четвер, 16 листопада, 2017, 22:30 Політика
Це адаптація європейських традицій, – політолог про святкування Різдва 25 грудня

Як тільки українці почали входити в європейський соціокультурний простір, то почали адаптовувати до себе ті свята, які святкуються в Європі. Для Західної України цей перехід буде органічним, а для Східної – як зі святом святого Валентина.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив політолог Володимир Фесенко.

«Я думаю, що закон, щодо вихідного дня 25 грудня формалізує те, що вже і так було. Українці – дуже гнучкий, адаптивний народ. Можливо ця адаптивність допомагали нам вижити в умовах іншої державності, не важливо Російської імперії, Австро-угорської імперії чи Польщі. Прості люди не залежно релігійні вони чи ні святкували цілу череду новорічних свят. Є навіть вже така традиція, що у нас місяць новорічних свят починаючи від святого Миколая і закінчуючи Водохрещем. І святкують навіть ті, хто не вірять в Бога, не релігійні люди. Така традиція. І як тільки ми почали входити в європейський культурний простір, не релігійний, а соціокультурний, ми почали адаптувати до себе ті свята, які святкуються в Європі», – переконаний політолог.

Зокрема, за словами пана Фесенка святкування 25 грудня для Західної України і так є органічним, а для всіх інших буде як і свято святого Валентина. Воно зараз не має ніякої релігійної конотації.

«Щодо змін у світогляді і відриві від російського світу, то можна порівняти з комуністичними святами. Ми до 2014 року, вже менше, але багато-хто особливо на Сході, в російськомовних регіонах відзначали 23 лютого і 8 березня, святкували навіть у ВР. Повинне змінитись покоління, щоб пройти це, щоб поміняти стандарти, цінності. Тому зараз будуть святкувати і 25 грудня, і 7 січня. Я до цього ставлюся спокійно», – каже Фесенко.

Також політолог звернув увагу на наслідок від таких дій. Зокрема він впевнений, що це приймалося з урахуванням необхідності швидшого ухвалення бюджету України. І фактично 25 грудня стане початком вихідних днів аж до 7 січня. 

«Гройсман запропонував ухвалити бюджет до 10 грудня, ще перед голосуванням за 25 грудня. Він хоче показати, що треба ухвалювати бюджет своєчасно. Але мені здається Володимир Борисович передчував, що можуть бути проблеми з бюджетом «під ялинку», оскільки зараз 25 грудня вже буде вихідний день. І от з 25 грудня до 7 січня країна працювати не буде. Це буде головний наслідок цього рішення», – вважає гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-23 14:33 :02