середа, 15 листопада, 2017, 16:00 Львів
Завтра у Львівській академії мистецтв відбудеться зустріч із Альфредом Максименком

Завтра, 16 листопада, о 16.00 у галереї Львівської національної академії мистецтв відбудеться зустріч із професором Альфредом Максименком, який розповість про перші проекти відеоарту, які було реалізовано у Львові на початку 1990-х рр.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«Альфреда Максименка можна сміливо назвати культовою постаттю сучасного українського мистецтва. Він одним із перших розпочав працювати у нетрадиційних концептуальних напрямках та свого часу зробив революційний прорив у розвитку мистецької освіти.

З 1994 року на кафедрі монументально-декоративного живопису ЛНАМ розпочала функціонувати перша навчально-творча майстерня А. Максименка, де реалізовувались найбільш сміливі, експериментальні ідеї, вільні від освітніх стереотипів та адекватні європейським мистецьким процесам.

Перегляди та захисти дипломних робіт майстерні Максименка були відкритими для громадськості, збирали «аншлаги», провокували активні дискусії та стали великим проривом для свого часу – часу великих культурних трансформацій початку 1990-х рр. У процесі активної творчої та педагогічної роботи викристалізувався унікальний творчий метод А. Максименка, який отримав назву «актуальний академізм» (АКТАКАД).

Саме Альфреда Максименка можна вважати основоположником українського відеоарту. На початку 90-х він підтримав новаторські ідеї молодих художників (студентки Ганни Куц та Віктора Довгалюка, випускника ЛДІПДМ) та запропонував трансформувати їх у відеоарт. Перші проекти, («ХРЕСТИ» 1994 р., «Я Є ЧАС» 1995-1996 рр.), відзняті А. Максименком, мають велику культурно-мистецьку цінність, отримали визнання на міжнародному рівні, увійшли до відкритого українського архіву медіа-арту та були каталогізовані у Берліні»,- зазначають організатори.

На зустрічі у галереї ЛНАМ Альфред Максименко продемонструє перші українські відеоарти, розповість про історію їх створення, концепції та виклики того часу. Це унікальна нагода відкрити для себе маловідомі факти про зародження українського contemporary art!

Адреса: м. Львів, вул. Кубійовича, 35б (подвір’я лабораторного корпусу)

Години роботи Галереї ЛНАМ: понеділок – п’ятниця, 10:00 – 17:00

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 13:49:31