середа, 15 листопада, 2017, 15:02 Економіка
За торгівлю зброєю, під санкції США потраплять 39 компаній. В тому числі українські
Фото: rbc.ua/Ілюстративне фото
Фото: rbc.ua/Ілюстративне фото

Аналітики компанії YouControl презентують перелік українських компаній з російським корінням, які потраплять під санкції Державного департаменту США уже з 29 січня 2018 року.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Держадепартамент США наклав санкції на 39 російських компаній. Обмеження стосуються і українських компаній, серед засновників яких – російські компанії з санкційного списку: ВАТ «Концерн Іжмаш», АТ «Іжевський механічний завод» та АТ «Російська літакобудівна корпорація «Міг». Юридичним і фізичним особам зі США заборонено вести з ними будь-які справи. Обмеження стосуються і володіння майном у США, заборони видачі віз на в’їзд в США керівництву компанії та її контрольним акціонерам.

З ким США забороняє співпрацювати?

Від початку наступного року санкції Державного департаменту США торкнуться сімох українських компаній, співзасновниками яких є представники російського бізнесу. Діяльність чотирьох із них уже припинено, а три – активні, не перебувають в процесі припинення.

<nbsp;>

 

Чим займаються «живі» компанії з цього списку?

Основними видами діяльності українських компаній «Іжмислзброя» та «Дніпро-Іж-Сервіс» є оптова торгівля, в тому числі і зброєю, обслуговування та ремонт транспортних засобів, операції з нерухомим майном. З ними через засновників пов’язані й інші компанії з подібними кведами, але на них санкції не поширюються.

Дочірнє підприємство «Пансіонат «Зеніт» – це готель, що розташований в окупованому Криму, у місті Судак. Його засновником є Акціонерне товариство «Російська літакобудівна корпорація «Міг».

Чому українці мають дослухатись до санкційних списків США?

Співпраця з компанією під санкціями загрожує обмеженнями іноземним компаніям. Це стосується обмеження на експорт товарів зі США, заборона на отримання будь-яких фінансових послуг в США і залучення фінансування за участю американських банків та інвесторів. Юристи радять бути обачними і не розпочинати господарських відносин з компанією, яка перебуває під санкціями в інших країнах.

«Без сумніву, серед усіх санкційних програм, які з’явились проти російської агресії з кінця 2014 року, – санкції Держдепу США мають найбільшу обмежувальну силу. Тому українським компаніям, які хоча б частково працюють з США, необхідно звернути увагу на те, чи не потрапили їхні партнери в санкційні списки. Якщо українська компанія співпрацюватиме з бізнесом під санкціями і якщо таку співпрацю визнають вагомою – тоді президент США накладає санкції на цю компанію. І це не право президента, а його обов’язок. Вид обмежень може бути різним – блокування активів порушника, відміна його договорів, ризик бути оштрафованим на суму до 2 млн доларів або потрапити у в’язницю терміном до 20 років. Саме на 2 млн доларів оштрафували компанію Exxon (одна з найбільших нафтових корпорацій у США) влітку 2017 року за ділову активність з компанією «Роснефть», – коментує Аліна Плющ, радник юридичної фірми Sayenko Kharenko.

Довідка IA ZIK.

Згідно з російським реєстром фізичних та юридичних осіб ВАТ «Концерн Іжмаш» перебуває в процесі припинення з 22.12.2016, а вже з 2017 воно входить у групу Концерн «Калашников», 51% акцій яких належить державній компанії «Ростех», а 49% приватному акціонеру – Олексію Криворучку.

Концерн «Калашников» – найбільший в Росії виробник бойової автоматичної та снайперської зброї, керованих ракет і низки військово-морської продукції. На компанію припадає 90% виробництва автоматичного озброєння в Росії і 95% снайперських озброєнь.

Акціонерне товариство «Російська літакобудівна корпорація «Міг» – авіабудівна компанія повного циклу, яка конструює, виготовляє та реалізує літаки марки «Міг». Штаб-квартира в Москві.

YouControl – аналітична система, яка з понад 40 джерел формує досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами. Унікальна технологія YouControl дозволяє за хвилину отримати актуальну (на час запиту) інформацію про компанію або ФОП. Функція моніторингу щоденно повідомляє про зміни відповідно до даних з офіційних джерел.

За додатковими запитаннями, коментарями звертайтесь на мейл pr@youcontrol.com.ua або за тел. 067 46 58 580 (Антоніна Ряховська)

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 12:53:54