середа, 15 листопада, 2017, 14:27 Політика
В Україні знову планують запровадити єдину службу екстреної допомоги
Фото: Shutterstock
Фото: Shutterstock

В Україні вкотре планують запровадити єдину службу екстреної допомоги «112». Створення такої служби передбачено схваленою сьогодні на засіданні уряду Стратегією розвитку системи МВС до 2020 року.

Про це повідомляє РБК-Україна.

«Упровадження та розвиток системи управління силами та засобами реагування в надзвичайних ситуаціях та екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 згідно з міжнародними нормами та правилами», – йдеться у тексті стратегії.

Крім того, передбачається розвиток системи оповіщення населення про надзвичайні ситуації на державному та місцевому рівнях.

Однак, в Україні про запровадження такої служби вже говорять близько 13 років.

Ще в 2013 році директор «Центру громадської безпеки 112» Тіберій Болварі повідомив, що з 2011 року Україна представлена в Європейській асоціації єдиних екстрених номерів. За його словами, в Україні роботу служби намагалися налагодити ще з 2004 року, «але не все так просто».

«Отже, є плани, але… немає фінансування», – заявив він тоді «Урядовому кур’єру».

У світі існує три моделі, за якими може працювати така служба:

Транзитна модель – задіюється під час великомасштабних заходів та великого скупчення людей на одній території. Саме так працювали екстрені служби в Україні під час Євро–2012. Ядром системи є комунікаційні центри, які, отримавши екстрений виклик, переадресовували його до тієї служби, яка мала б надати конкретну допомогу. За час проведення Євро таких викликів надійшло понад 500 тисяч.

Централізована модель – більш ефективна у повсякденному житті. Тут оператори і диспетчери – це одні й ті самі люди. Вони приймають виклик, обробляють його й організовують реагування. А всі екстрені служби (міліція, пожежники, швидка) об’єднані в єдину службу порятунку. Фахівці вважають саме цю модель найефективнішою. Проте є тут і проблеми. Головна з них: мають бути побудовані окремі центри управління та задіяні потужні програмно-апаратні комплекси, а це коштує неабияких грошей. До того ж, налагодження такої роботи вимагає багато часу. Підходить така модель для країн з невеликою кількістю населення й незначним техногенним навантаженням на територію. Нині вона успішно реалізовується у Фінляндії та Швеції.

Децентралізована модель – тут функції оператора виконує або окремий орган управління (так працюють у Болгарії, Румунії, Іспанії, Великобританії), або диспетчер однієї з екстрених служб. Зазвичай це поліція або пожежники (модель працює в Чехії, Литві, Австрії, Німеччині). В такому разі оператор «112» повністю обробляє виклик, складає заявку з маршрутом для служби, яка надаватиме допомогу. Така система також досить функціональна, а тому задіяна в більшості країн Європи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 12:52:06