середа, 15 листопада, 2017, 13:27 Економіка
Уряд підтримав законопроект про міжнародну класифікацію товарів для сплати митного тарифу
Фото: unian.ua/Reuters
Фото: unian.ua/Reuters

Сьогодні, 15 листопада, Кабінет Міністрів України ухвалив рішення підтримати проект Закону «Про Митний тариф України», який Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розробило разом з Державною фіскальною службою.

Про це повідомляє «Урядовий портал».

Законопроект не змінює ставки увізного мита на товари, а лише запроваджує нову класифікацію окремих товарів. Головна його мета – гармонізувати українське законодавство з нормами міжнародного права і спростити міжнародну торгівлю для України. Згідно з законопроектом в основу митного тарифу буде покладено нову версію Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД). Вона створена на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів (ГС) 2017 року і Комбінованої номенклатури Європейського Союзу і враховує всі зобов’язання України в рамках Світової організації торгівлі.

Гармонізована система опису та кодування товарів (ГС) – це товарна номенклатура, що використовується у 207 країнах світу, щоб забезпечити одноманітну класифікацію товарів для встановлення митних тарифів, здійснення заходів нетарифного регулювання та збирання статистичних даних.

Зараз митний тариф в Україні бере за основу ГС у версії 2012 року, тоді як більшість країн світу використовує свіжішу версію 2017 року. Згаданий законопроект усуває цю проблему, адже бере за основу саме ГС 2017 року, у якій запроваджуються коди для нових видів товарів і скасовуються коди для тих, що вже вийшли з ужитку. Запровадження ГС 2017 року від України очікує також Всесвітня митна організація.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 08:24:16