середа, 15 листопада, 2017, 15:10 Суспільство
Уряд і ВРУ закликають зберегти цілісний комплекс Львівської галереї мистецтв
Круглий стіл на тему: «Проблеми збереження національної культурної спадщини». Фото: Микола Тис/ZIK
Круглий стіл на тему: «Проблеми збереження національної культурної спадщини». Фото: Микола Тис/ZIK

Відомі діячі культури, музейники, громадськість закликають владу до збереження цілісного майнового комплексу Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького.

Про це йдеться в Резолюції за результатами круглого столу «Проблеми збереження національної культурної спадщини», який відбувся 6 листопада 2017 року у Львові, інформує «Музейний простір».

У документі учасники круглого столу висловлюють стурбованість станом збереження національної культурної спадщини, зокрема у Львівській області, та закликають органи державної та обласної влади, громадськість, діячів культури, музейне середовище об’єднати зусилля з метою збереження надбань минулих поколінь.

Зокрема, у резолюції підписанти звертаються до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України з вимогою вжити заходів для збереження цілісного майнового комплексу Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького; виділити кошти для проведення комплексу протиаварійних робіт на об’єктах Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького, зокрема, у Підгорецькому та Олеському замках; вжити заходів для відновлення та збереження об’єктів культурної спадщини: замку-палацу Потоцьких у с. Тартаків Сокальського району (переданий у концесію), замку князів Острозьких у с. Старе Село Пустомитівського району (переданий у концесію), палацу Жевуських-Лянцкоронських у с. Старий Розділ Миколаївського району (приватизований) та інших пам’яток, які перебувають під загрозою знищення.

Також автори резолюції звертаються до Кабінету Міністрів України про скасування результатів конкурсу на посаду генерального директора Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького, проведеного 7 вересня 2016 року.

Вони також закликають Міністерство культури створити незалежну комісію з фахових фондових музейних працівників України (за умови громадського контролю) з метою перевірки збірки відділу Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького – Олеського замку та його фондосховищ; вжити заходів для встановлення сприятливого режиму роботи об’єктів Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького для туристів та зменшення ціни за вхідні квитки; вжити заходів для припинення тиску з боку генерального директора Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького на фахових працівників галереї та поновлення на посаді раніше звільнених фахових працівників.

У документі закликають голову Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютку відновити роботу окремого структурного підрозділу облдержадміністрації – управління охорони культурної спадщини; оприлюднити позицію облдержадміністрації у питанні прийняття об’єктів Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького (оборонна вежа у с. П’ятничани Жидачівського району, Каплиця Боїмів у м. Львові, башта колишньої Святодухівської церкви у м. Львові, комплекс споруд Олеського замку, комплекс споруд Золочівського замку, комплекс споруд Підгорецького замку) у спільну власність територіальних громад Львівської області.

Підписанти звертаються до голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина та фракцій політичних партій обласної ради з вимогою вилучити проект рішення «Про оформлення права власності на об’єкти культурної спадщини» з порядку денного сесій обласної ради та відмовитися від ініціативи передачі об’єктів, якими користується Львівська національна галерея мистецтв ім. Б. Возницького, у спільну власність територіальних громад Львівської області.

Також звернулися до начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області Валерія Середи щодо об’єктивного розслідування фактів зникнення експонатів Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького.

Як повідомлялося, у Львові відбувся круглий стіл – «Проблеми збереження національної культурної спадщини», який організував і провів Громадський комітет зі збереження культурної спадщини. Йшлося про незрозумілі призначення-звільнення керівників підрозділів Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького, кримінальні справи щодо втрати експонатів з фондів Галереї, питання оформлення права власності на Олеський, Підгорецький та Золочівський замки, що є підрозділами Галереї; про те, якою буде доля збірки, що міститься в цих замках, земельної ділянки, що закріплена за кожним замком тощо. На цей круглий стіл був запрошений директор Галереї Тарас Возняк, до якого у присутніх було багато запитань, його чекали до останнього, але марно.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 12:57:58