середа, 15 листопада, 2017, 17:34 Політика
У травні 2018 року уряд планує чергове підняття ціни на газ, – Пендзин

Цього опалювального сезону уряд відмовився піднімати ціни на газ для населення. Однак це подорожчання чекає нас вже у травні 2018 року. Разом із ним – неминуче підскочить вартість і інших комунальних послуг, відповідно депутатам знову доведеться переглядати видатки, закладені на субсидії.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) говорив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

«На сьогоднішні величина державного боргу України – 77 мільярдів доларів. У проекті бюджету на 2018 рік, він ще збільшений, та й, виходячи із закладеного курсу у розмірі 29,3 гривень за долар, загальна сума становитиме близько 93 мільярдів доларів», – розповів Пендзин.

Він наголосив: потрібно розуміти, що дефіцит державного бюджету і надходження, не будуть погашатися за рахунок додаткових запозичень.

«Якщо у цьому році тільки на обслуговування боргу, гарантованого державою, було витрачено близько 100 мільярдів гривень, то на наступний рік закладається уже 130 мільярдів. Тобто, йдеться про достатньо серйозний тягар. Але, на жаль, без цих запозичень ми не зведемо наші доходи із видатками. Тож таким чином не зможемо відповідати тим вимогам, які  виставляють наші кредитори, зокрема Міжнародний валютний фонд», – вважає експерт.

Він також наголосив: положення, закладені у проект бюджету на 2018 рік і ухвалені в першому читанні, швидше за все будуть видозмінюватися, особливо у видатковій частині.

«Після листа МВФ, який буде зроблений за результатами роботи технічної місії, котра зараз працює, думаю, ми побачимо деякі серйозні зміни, тому що перша вимога наших кредиторів – це жити за доходами. Тому, мабуть, будуть і певні зміни щодо видаткової частини у бік скорочення», – сказав Пендзин.

Не варто забувати і про дуже важливі моменти, пов‘язані із соціальними питаннями – субсидіями для населення.

«На сьогоднішні у бюджеті 2017 року на це маємо 61 млрд гривень, напевно, до кінця року відбудуться чергові зміни до цьогорічного держбюджету – і видатки на субсидії збільшать ще на 7,5 мільярдів.  У бюджеті ж 2018 року на цю статтю закладено лише 55 млрд гривень. Понад те – хочу нагадати, що уряд відмовився від підняття ціни газу для населення на цей опалювальний сезон, але він переніс це на травень. Тобто, у травні ми будемо мати збільшення ціни на газ і як наслідок – збільшення витрат на усі комунальні послуги», – підкреслив експерт.

Тож це призведе до чергового зростання кількості субсидіантів і відповідно – ще одного збільшення видатків на пільги

«Мабуть, у 2018 році ми спостерігатимемо неодноразові зміни до державного бюджету через збільшення цієї видаткової статті», – зазначив Олег Пендзин.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 11:24:53