середа, 15 листопада, 2017, 9:43 Світ
У польському м. Каліш планують відновити могили воїнів УНР
Фото: facebook.com/AmbasadaUkrainywPolsce
Фото: facebook.com/AmbasadaUkrainywPolsce

Українські дипломати у Польщі відвідали м. Каліш та обговорили з його мером Гжегожем Сапінським питання співпраці в реконструкції і облаштуванні могил воїнів УНР.

Про це йдеться на Facebook-сторінці Посольства України у Польщі.

У м. Каліш українська делегація вшанувала пам’ять офіцерів і козаків УНР – союзників Польщі у польсько-більшовицькій війні 1918-1920 рр. «У цьому місті після війни були інтерновані в таборах і проживали в українській станиці декілька тисяч воїнів УНР. Саме сюди на зустріч з українцями 15 травня 1921 року прибув Маршалок Юзеф Пілсудський і сказав українським воїнам відомі слова: «Я Вас перепрошую, Панове. Я Вас перепрошую», – йдеться у повідомленні.

Фото: facebook.com/AmbasadaUkrainywPolsce
Фото: facebook.com/AmbasadaUkrainywPolsce

В українському посольстві зазначають, що мали також честь зустрітися з мером міста Каліш паном Гжегожем Сапінським. Обговорили питання співпраці в реконструкції і облаштуванні могил воїнів УНР.

«Для України – це святі місця пам’яті борців за Українську державу, для Польщі – це місця поховання вірних союзників, які пліч-о-пліч з Військом польським зупинили більшовицьку навалу у 1920 році і тим самим зробили значний вклад в утвердження незалежної Польської держави», – йдеться у повідомленні.

У посольстві наголосили, що збереження в належному вигляді місць пам’яті воїнів УНР на території Польщі та гідне їх спільне вшанування на державному і суспільному рівнях є не лише християнським і морально-патріотичним обов’язком, а й важливим кроком в процесі дальшого зближення наших держав і народів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 13:37:36