середа, 15 листопада, 2017, 17:16 Львів
У Львові відкрили нову лавку: подія зібрала багато чиновників та дипломатів
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Сьогодні, 15 листопада, у Львові на площі Ринок, 1, у скверику напроти Центру надання адміністративних послуг – відкрили символічну мистецьку лавку, присвячену 25-річчю Дипломатичної співпраці України та Німеччини.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Ця цікава, але, з першого погляду, буденна подія зібрала велику кількість місцевих чиновників. Серед присутніх були: заступниця голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус, заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, та головний архітектор Львова Юліан Чаплінський. Крім цього, на події були присутні почесний консул Федеративної Республіки Німеччина у Львові Мирослава Дякович, представник МЗС України у Львові В’ячеслав Войнаровський, та представник Посольства Німеччини в Україні Матіас Конрад. Всі вони разом відкрили цей мистецький об’єкт – нову лавку на місці старої.

Автором ідеї лавки є головний архітектор Львова Юліан Чаплінський. Він розповів, що щиро закоханий у Німеччину і про те, звідки запозичив ідею цієї українсько-німецької лавки єдності.

«Я хотів зробити просту річ, яка б символізувала нашу дружбу. Я не хотів робити нічого дуже монументального чи дуже сентиментального. Ця лавка проста й лаконічна, як і все, що, на мою думку, виходить із Німеччини. Для мене – ця країна асоціюється із технологіями, потужними архітектурними рішеннями. Одна із таких речей – це дерев’яні клеєні конструкції, які я вперше побачив у Баварії. Вони у мене асоціюються з дуже міцними стосунками, які досі були і, сподіваюся, надалі будуть в України та Німеччини», – поділився Юліан Чаплінський.

Закоханість у Німеччину яскраво помітна у самій формі лавки. Адже вона складається із двох пазлів, які тримають одне одного: меншого українського та більшого німецького. Українська частина складається із жовто-синього сидіння, а от німецька – із жовто-червоного сидіння та чорної опори для спини, яка впевнено вивищується над всім об’єктом.

Заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус охарактеризував цю подію, що вона мовляв: «хоч і банальна, але символічна».

«Це досить незвична церемонія. Але саме у таких речах, які здаються, на перший погляд, буденними: поставити лавку чи посадити дерево (як ми робили нещодавно із японським послом теж до 25-річчя стосунків), у цьому власне криється людський вимір співпраці між різними народами, різними країнами. Власне, у такому людському вимірі громадяни України мають можливість відчути ставлення тої чи іншої країни до нас. Співпраця з Німеччиною для Львова є дуже значима й важлива, бо багато проектів здійснено за рахунок німецької технічної допомоги. Тому, хоч це і банальна подія, але дуже символічна, яка має на меті лише поглибити співпрацю між двома країнами», – розповів Андрій Білоус.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

А от більше про ставлення Німеччини до України розповів представник Посольства Німеччини в Україні Матіас Конрад, який, до речі, говорив українською мовою.

«У німецькій мові є такий вислів: «Ви просто банк» – це абсолютно позитивний комплімент, який значить, що ви на сто відсотків надійний і нас вас можна покластися. Слово «банк» у німецькій мові також означає «лава», адже першими банками були лавки міняйлів. Лавки завжди викликали довіру. Цей образ також показує у чому полягають українсько-німецькі відносини. Цими днями ми святкуємо тиждень Німеччини в Україні і відбудеться понад 70 різних заходів по всій країні з нагоди 25 років дипломатичних стосунків між нашими державами. Я звертаюся до вас, як друг до друзів, з огляду на те все, що заподіяли німці українцям у минулому. Ця лава має стати точкою перетину багатьох світів, мовчазним запрошенням, щоб люди починали одне з одним розмову. Також – це символ успішності, довіри і співпраці, яка визначає стосунки між нашими країнами», – наголосив Матіас Конрад.

На жаль, не всі перехожі змогли проникнутися цією символікою, і деякі містяни вигукували щось на зразок: «Не лавки тре відкривати, а школи й заводи!». Та все це, звісно, не завадило святу і спільному фото на українсько-німецькій лавці єдності.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 07:09:27