середа, 15 листопада, 2017, 14:37 Події
Суд відновив розслідування у справі пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі
Пошуково-рятувальні роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі біля Львова. Фото: ZIK/EPA/MARKIIAN LYSEIKO
Пошуково-рятувальні роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі біля Львова. Фото: ZIK/EPA/MARKIIAN LYSEIKO

Дружина загиблого на Грибовицькому сміттєзвалищі рятувальника Юрія Рудого домоглася відновлення розслідування у цій справі – суд вирішив, що правоохоронці неналежно розслідували цю справу.

Таким чином Галицький районний суд 30 жовтня скасував постанову про закриття одного з кримінальних проваджень у справі пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі. Закрити розслідування вирішили слідчі Національної поліції 10 жовтня 2017 року, передають «Наші гроші.Львів».

Мова йде про провадження №12017140000000472, яке виокремили на час розслідування пожежі в окреме. Було воно за фактом «порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель трьох працівників ДСНС України 30.05.2016 року та працівника ЛКП «Збиранка» на полігоні твердих побутових відходів».

Так, 10 жовтня саме це провадження вирішили закрити. Чому – через «відсутність в діяннях працівників складу кримінального правопорушення».

Дружина одного із загиблих рятувальників Олеся Руда з цим не погодилась. Тому у клопотанні вона зазначила, що раніше на судовому засіданні виявили потребу у проведенні ще низки слідчих дій – так збиралися усунути суперечності у показах, які надали свідки, і встановити усі обставини трагедії.

Ідею провести додаткові слідчі дії підтримала Львівська прокуратура. У поліції ж потерпілій зазначили, що відповідні заходи проведуть – про місце та час попередять додатково.

Але ніхто ні про що так і не попередив – і, ймовірно, додаткових слідчих дій не було. В будь-якому разі, факт проведення цих дій не зафіксоване у постанові про закриття кримінального провадження №12017140000000472.

Конкретно правоохоронці мали зробити такі речі:

«Зокрема, йшлося про необхідність допитів двох свідків, які в ніч з 29 на 30 травня 2016 року здійснювали дії з гасіння пожежі на полігоні ТПВ ЛКП «Збиранка» і через засоби радіозв’язку переговорювались про «горбик», що знаходиться «на грані обвалу».

Крім того, мали провести одночасні допити понад шести свідків задля усунення суперечностей в показах стосовно того, що працівникам ДСНС надавалася інформація від директора ЛКП «Збиранка» Богдана Горбаля про тріщину в тілі полігону і ризик зсуву, а також з’ясувати, хто саме із свідків особисто бачив тріщину в тілі полігону», – йдеться у повідомленні.

Тож, на думку суду, слідчий та прокурор не надали жодних доказів щодо повноти ведення судового слідства. Тому постанова про закриття даного кримінального провадження винесена передчасно, без достатніх на це підстав.

Нагадаємо, нещодавно суд визнав загиблим еколога, який зник під час зсуву на Грибовицькому сміттєзвалищі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 07:16:49