середа, 15 листопада, 2017, 17:51 Економіка
Сбербанк Росії вимагає від екс-регіонала Клімова понад мільярд гривень

У рамках справи про банкрутство компанії «Укрбудспецтех», власником якої є екс-регіонал Леонід Клімов, Сбербанк Росії вимагає від екс-регіонала 1,2 мільярда гривень.

Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Одеської області від 30 жовтня 2017 року, передає Економічна правда.

Саме судове засідання перенесли на 20 листопада.

За даними державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, кінцевим бенефіціаром компанії «Укрбудспецтех» є народний депутат партії Відродження, член парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Леонід Клімов.

Додамо, раніше Клімов був власником «Імексбанку».

Як повідомлялося, Національний банк видавав рефінансування «Імексбанку» на 300 млн гривень під заставу поручительства власника банку Леоніда Климова.

Після банкрутства установи НБУ подав позов проти екс-власника «Імексбанку». Приморський районний суд Одеси 16 березня 2016 року задовольнив позовні вимоги щодо стягнення 309,85 млн грн в повному обсязі.

Однак вже 15 липня Апеляційний суд Одеської області скасував рішення першої інстанції. Нацбанк програв понад 300 млн грн, оскільки вирішив судитися з власником збанкрутілого банку вже після того, як закінчився термін поручительства народного депутата. Тому судді апеляційної інстанції вирішили, що народний депутат нічого не винен НБУ.

Оскільки рішення Апеляційного суду Одеської області вступило в силу, Леонід Клімов подав клопотання про скасування запобіжного заходу. 29 листопада Приморський районний суд Одеси скасував власне рішення від 15 березня. Національний банк подав апеляцію на це рішення, але програв її.

Незважаючи на те, що арешт з майна знято і Клімов може швидко його перепродати, НБУ продовжує намагатися довести правомірність своїх вимог щодо фінансового поручительства екс-власника «Імексбанку».

23 січня Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ призначив до розгляду касаційну скаргу НБУ на липневе рішення апеляційного суду.

1 лютого 2017 Апеляційний суд Одеської області підтвердив рішення Приморського районного суду Одеси і зняв арешт з майна народного депутата, екс-власника «Імексбанку» Леоніда Клімова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 07:12:44