середа, 15 листопада, 2017, 13:39 Світ
Президент Зімбабве відмовиться від влади в обмін на дозвіл його дружині покинути країну, – ЗМІ
Роберт Мугабе. Фото: ZIK/EPA-EFE/AARON UFUMELI
Роберт Мугабе. Фото: ZIK/EPA-EFE/AARON UFUMELI

Президент Зімбабве Роберт Мугабе провів переговори з військовими, в ході яких він попросив дати його дружині Грейс Мугабе можливість покинути країну.

Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на Африканське агентство новин.

Можливою країною для втечі дружини президента агентство називає ПАР.

«Мугабе домовився про можливість покинути країну для Грейс, він сам готуватиметься покинути свій пост. Прес-конференція відбудеться завтра в другій половині дня. Військові насправді тримають президента і його охорону в неволі», – заявило джерело у сфері безпеки країни.

Також агентство повідомляє з посиланням на джерела про арешт кількох міністрів в Зімбабве: міністра уряду Савіора Касіківере, міністра фінансів Ігнатіуса Чомбо і племінника Мугабе Патрика Жувайо, що займає пост міністра державної служби.

Ці міністри – впливові члени так званої групи G40. Вважається, що її члени прагнули так чи інакше усунути від влади найбільш вікових політиків Зімбабве, що брали участь у боротьбі за незалежність країни. Передбачається, що це робилося, щоб полегшити прихід до влади дружини Мугабе.

Раніше військові Зімбабве оголосили про встановлення контролю над державними телеканалами, однак заперечували, що намагаються повалити президента. Вони заявили, що їхньою метою були «злочинці, що оточують Роберта Мугабе, які здійснюють дії, які завдають державі соціальний і економічний збиток».

Минулого тижня Мугабе відправив у відставку віце-президента Еммерсона Мнангагву, звинувативши його в підготовці державного перевороту. Мнангагва користувався підтримкою армії і розглядався як потенційний наступник Мугабе на чолі держави. Після цього найбільш вірогідним наступником Мугабе вважалася його дружина.

Мугабе займає пост президента Зімбабве 30 років – з 1987 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 12:59:03