середа, 15 листопада, 2017, 16:57 Політика
Паперові платіжки за комуналку скасовувати не будуть, – нардеп
Квитанції за комунальні послуги. Фото: unn.com.ua
Квитанції за комунальні послуги. Фото: unn.com.ua

Народний депутат Руслан Демчак пояснив, що законопроект №7270 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів» не скасує паперові платіжки за комуналку. Просто, окрім паперових, зобов’яжуть виготовляти електронні квитанції.

Про це він розповів у коментарі щодо законопроекту.

Нардеп пояснив, що чинний закон «Про платіжні системи» вже застарів, адже ухвалили його ще у 2001 році. Тому новий документ вдосконалить багато питань.

У одній із частин законопроекту передбачено, що комунальні підприємства будуть зобов’язані виготовляти електронні комунальні квитанції та надавати їх всім, хто бажає сплачувати (або організувати приймання платежів) за ЖКГ, воду, газ, електроенергію та інше, із застосуванням електронних платіжних засобів, електронних грошей, або безпосередньо з банківських рахунків.

«Це значить, що для тих, хто не бажає стояти в чергах для сплати паперових квитанцій, з’явиться додаткова альтернатива. Для споживачів, які продовжать отримувати та використовувати паперові квитанції, в разі наявності у них платіжної картки з’явиться додаткова можливість сплачувати за ЖКГ без відвідування банків та фінансових установ або Укрпошти», – доводить нардеп.

При цьому НБУ регулює питання повноти наповнення (форми) електронних рахунків, вносить до єдиного реєстру платіжних систем та операторів електронних платежів інформацію про них, щоб запобігти можливому шахрайству, але не втручається в усталену практику сплати паперових квитанцій.

Відповідно в цілому ідеться про впровадження в Україні цифрового суспільства на базі норм законодавства Європейського Союзу та підтримку розвитку безготівкових розрахунків. Але при цьому ні готівку, ні паперові квитанції ніхто не відміняє. Йдеться тільки про розширення можливостей.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що в Україні пропонують зробити платежі за комуналку лише електронними.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 23:45:58