середа, 15 листопада, 2017, 10:07 Світ
Один із прес-центрів Європарламенту назвали на честь убитої мальтійської журналістки
Фото Дафне Каруани Галісії у прес-центрі Європарламенту в Страсбурзі. Фото: dw.com
Фото Дафне Каруани Галісії у прес-центрі Європарламенту в Страсбурзі. Фото: dw.com

Прес-центр Європарламенту у Страсбурзі назвали в честь мальтійської журналістки Дафни Каруани Галіції, яку підірвали в її машині 16 жовтня.

Про це повідомляє DW.

Відомо, що Галіція викривала серйозні корупційні схеми в острівній державі.

Окрім цього, депутати обговорили резолюцію про дотримання принципів верховенства права на Мальті.

У документі йдеться про зобов’язання регулярного нагляду за дотриманням на Мальті основних цінностей ЄС у зв’язку із вбивством журналістки. Туди хочуть відправити делегацію Європарламенту.

Представники фракції соціал-демократів, куди належать представники правлячої влади на Мальті, запропонували м’якше формулювання резолюції. Адже вважають, що дотримання принципів правової держави на острові набагато краще, ніж у Польщі чи Угорщині.

Також прем’єр-міністр Мальти Джозеф Мускат, який намагався засудити журналістку та одного з її синів за нібито наклеп, пообіцяв, що знайде вбивць журналістки.

Нагадаємо, 16 жовтня на Мальті внаслідок вибуху автомобіля загинула журналістка Дафне Каруана Галісія, яка розслідувала корупційні злочини в рамках проекту Panama Papers.

Каруана Галісія була авторкою популярного блогу, в якому писала про випадки корупції серед високопоставлених політиків. Зокрема, звинувачувала в корупції прем’єр-міністра Джозефа Муската та його дружину.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж обіцяє винагороду за інформацію, яка допоможе знайти убивць журналістки Дафне Каруане Галісії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 10:12:53