середа, 15 листопада, 2017, 15:06 Політика
НБУ не відшкодує Олександру Януковичу 1,6 млрд гривень збитків, – суд
Олександр Янукович із дружиною. Фото: radiosvoboda.org
Олександр Янукович із дружиною. Фото: radiosvoboda.org

Нацбанк України не буде відшкодовувати збитки завбільшки 1,6 мільярди гривень Олександру Януковичу, який є сином екс-президента України.

Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду Києва, передає прес-служба НБУ.

Так, у серпні 2017 року Олександр Янукович звернувся до суду, щоб Нацбанк України відшкодував збитки через виведення з ринку ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку», акціонером якого він є. Він вимагав повернення 1,6 мільярдів гривень збитку від Нацбанку.

За результатами розгляду справи, суд вирішив, що у нього немає підстав для задоволення позову.

У січні 2016 року Вищий адміністративний суд України підтвердив правомірність прийняття Національним банком України постанови «Про віднесення Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський банк розвитку» до категорії неплатоспроможних» від 27 листопада 2014 року №743.

У зв’язку із застосуванням Радою Європейського Союзу санкцій до єдиного акціонера ПАТ «ВБР» – Олександра Януковича, з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів цього банку, Національний банк України 27 листопада 2014 року прийняв рішення про віднесення ПАТ «ВБР» до категорії неплатоспроможних, а 21 грудня 2015 року – про його ліквідацію.

Довідка:

НБУ протягом 2014-2017 років виграв 65 процесів, у яких позивачі вимагали визнати протиправною бездіяльність регулятора по відношенню до банків, визнаних неплатоспроможними чи ліквідованих. Ще 85 подібних справ сьогодні перебувають на розгляді у судах різних інстанцій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 16:47:40