середа, 15 листопада, 2017, 15:54 Політика
НАЗК знищує документи, які можуть стати доказами зловживання, – ЗМІ
Фото: rbc.ua
Фото: rbc.ua

У Національному агентстві із запобігання корупції (НАЗК) почали знищувати документи, які можуть стати доказами протиправної діяльності його співробітників.

Про це повідомляє УП з посиланням на власне джерело.

Крім того, інше джерело повідомило, що наразі Національне антикорупційне бюро (НАБУ) чекає на дозволи від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), щоб провести слідчі дії у справі зловживань в НАЗК.

Наразі детективи НАБУ дізнались, що так званий «куратор НАЗК» в Адміністрації Президента Олексій Горащенков давав вказівки працівникам через додаток WhatsApp.

Так, детективи в рамках кримінального провадження за заявою Ганни Соломатіної отримали доступ до її телефону. У переписці Горащенков давав вказівки щодо перевірок електронних декларацій.

Ця переписка тривала до особистих зустрічей Соломатіної з «куратором НАЗК» на Банковій.

Сама Соломатіна раніше повідомляла, що на зустрічах їй пропонували погоджувати проекти висновків щодо повній перевірці декларацій з людиною з Адміністрації президента. Від подібної «співпраці» керівниця департаменту НАЗК відмовилася.

Після другої зустрічі, яка відбулася в АП у 20-х числах вересня, у самому НАЗК відбулися певні зміни. Так 25 вересня Наталія Корчак видала низку наказів. У них департамент Соломатіної по суті підпорядковувався керівнику іншого департаменту Олександру Писаренку. Останній також вводився до цілої низки комісій, які існують в НАЗК.

Таким чином, Писаренко отримав можливість контролювати усі дії НАЗК.

Нагадаємо, нещодавно керівник департаменту фінансового контролю НАЗК Ганна Соломатіна звинуватила НАЗК у фальсифікації перевірки електронних декларацій та в зловживанні становищем.

Вона додала, що куратор із АП намагається контролювати рішення агентства. Коли Соломатіна відмовилася з цим змиритися, глава НАЗК Наталія Корчак фактично підпорядкувала її департамент лояльній людині.

У НАЗК планують оскаржувати звинувачення Соломатіної в суді.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 08:24:50