середа, 15 листопада, 2017, 16:49 Політика
НАБУ просить Порошенка не підписувати закон про судову реформу
Фото: forbes.net.ua
Фото: forbes.net.ua

Підписання Президентом України Закону №6232 призведе до колапсу в роботі НАБУ та інших органів досудового розслідування та паралізує систему правосуддя України. Тому НАБУ закликає Петра Порошенка в жодному разі не підписувати цей закон у поточній редакції.

Про це йдеться у заяві НАБУ, розміщеній на сайті відомства,

Крім того, велике занепокоєння викликає у НАБУ очікуване закінчення 20 листопада цього року повноважень слідчих органів прокуратури по здійсненню досудового розслідування у кримінальних провадженнях, які відносяться до підслідності НАБУ та зареєстровані до грудня 2015 року (близько 3,5 тисяч проваджень).

У відомстві відзначають, що передача такої кількості проваджень до НАБУ, в штаті якого працює близько 200 детективів, фактично зупинить усі поточні розслідування Бюро щодо топ-корупціонерів.

Серед іншого законопроектом запропоновані зміни до статті 219 КПК України, згідно з якими обрахування строків досудового розслідування здійснюватиметься з моменту внесення відомостей до ЄРДР (навіть якщо особу правопорушника не встановлено), а слідчий буде зобов’язаний закрити кримінальну справу у разі завершення встановлених строків, безвідносно чи розкритий злочин. У НАБУ кажуть, що подібної норми немає, мабуть, у жодній цивілізованій країні світу. Вони зазначають, що в практиці правоохоронних органів Європи та США є чимало випадків, коли розслідування особливо складних злочинів тривали роками. І це при тому, що процес досудового розслідування у більшості країн Заходу є значно простішим, ніж в Україні.

У НАБУ відзначають, що запропоновані Законом №6232 зміни до статей 303, 307 КПК України взагалі повертають норми 1960 року щодо можливості оскарження до слідчого судді рішення (повідомлення) про підозру.

Раніше НАБУ вже закликало Порошенка скасувати судову реформу.

Нагадаємо, що Закон про судову реформу передали на підпис Президентові.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 08:25:28