середа, 15 листопада, 2017, 10:33 Світ
Криза ринку нерухомості Швеції вдарила по валюті країни
Фото: Mikael Sjoberg/Bloomberg
Фото: Mikael Sjoberg/Bloomberg

Існує ризик того, що найбільший ринок нерухомості у Скандинавії обвалить валюту країни.

Ознаки падіння цін у вівторок, 14 листопада, були настільки тривожними, що спричинили зниження курсу шведських крон до євро на 1,5%. Слабка валюта становить ризик для цільового орієнтира інфляції центрального банку Швеції Riksbank, – інформує видання The Bloomberg.

Шведський Riksbank спрямував усі свої сили на боротьбу з дефляцією і вже цього року нарешті повернув довіру до свого інфляційного мандату. Тепер політики запевняють, що з середини наступного року готові почати підвищувати ставки. У той же час, Riksbank може продовжити програму купівлі облігацій у зв’язку з її завершенням цього року.

Проте у протоколі останньої зустрічі Riksbank, заступник губернатора Сесілія Скінгслі натякнула, що монетарна політика «за певних обставин може бути використана для боротьби з наслідками заборгованості населення». Вона також зазначила, що ринок житла «має ретельно контролюватися, з урахуванням останніх подій».

Швидше за все, центральний банк спостерігатиме за «різким падінням» цін на житло з прямим впливом на реальну економіку, перш ніж з’явиться додатковий стимул. Проте банк може прийняти рішення про утримання ставок на тому ж рівні, де вони перебувають зараз.

Тим часом, навіть зусилля банку, спрямовані на інфляційне таргетування дають змішані результати. Останні дані свідчать, що шведська інфляція у жовтні була нижчою за цільову.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 07:10:46