середа, 15 листопада, 2017, 15:43 Політика
КРТ Дубневичів: ГПУ завело «свіжу» справу та отримало дозвіл на вилучення документів
Богдан та Ярослав Дубневичі
Богдан та Ярослав Дубневичі

19 вересня ГПУ відкрило нове провадження, в якому фігурує ТОВ «Корпорація КРТ» братів Дубневичів, за ознаками кримінального правопорушення, що включає зловживання службовим становищем та фіктивне підприємництво, тобто, імовірно, мінімізацію податків та переведення коштів у готівку через підставні фірми-метелики, а простіше – відмивання грошей. А вже 6 жовтня 2017 року Печерський районний суд м. Києва дозволив у рамках цього провадження вилучити документи у ТОВ «Корпорація КРТ» та ще чотирьох фірм за період 2015-2017 років.

Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду м. Києва від 6 жовтня 2017 року.

Слідчі ГПУ звернулися до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва із клопотанням:

«про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю, та розпорядження на вилучення оригіналів документів, що перебувають у володінні ТОВ «КОРПОРАЦIЯ КРТ», які відображають фінансово-господарські взаємовідносини даного підприємства із ТОВ «ВІТАРА-ГРУП», ТОВ «СТАРК-ГРУП», ТОВ «ЮНІОН-СТ» та ТОВ «КАНРЕМТОРГ» за період 2015-2017 років».

Представники прокуратури обґрунтовували дане звернення тим, що ГПУ здійснює:

«досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 42017000000002966 від 19.09.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.205, ч. 5 ст. 191 КК України».

Ці статті кримінального кодексу передбачають відповідальність за «фіктивне підприємництво, що заподіяло великої шкоди державі» та «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

Суд ухвалив задовольнити клопотання слідчих ГПУ та дозволити тимчасовий доступ до документів й розпорядження на вилучення оригіналів документів, що перебувають у володінні ТОВ «КОРПОРАЦIЯ КРТ» і відображають фінансово-господарські взаємовідносини даного підприємства із ТОВ «ВІТАРА-ГРУП», ТОВ «СТАРК-ГРУП», ТОВ «ЮНІОН-СТ» та ТОВ «КАНРЕМТОРГ».

Слід наголосити, що це зовсім свіже провадження, яке розслідує імовірні зловживання, які здійснювала фірма, кінцевими бенефіціарними власниками якої зараз є народні депутати Богдан та Ярослав Дубневичі. Адже стосується воно 2015-2017 років.

Нагадаємо, що у ЗМІ та судових реєстрах це далеко не перша справа, яка стосується закидів у співпраці фірми Дубневичів з т. зв. «конвертаційними центрами». Правда, поки жодна з них не була доведена хоча б до обвинувачення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 12:54:43